Wednesday, January 26, 2005

*انتخابات 84* 

معین : نخبگان عليرغم تمامي دلسردي‌ها اگر فعالانه وارد عرصه شوندبار ديگر شاهد پيروزي مردم خواهيم بود
كانديداي مورد حمايت جبهه‌ي مشاركت ايران اسلامي و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي تاكيد كرد: حركت اصلاحات در بطن جامعه وجود دارد و مواضع اصلاح‌طلبي و خواسته‌هاي اصلاح‌طلبي مردم تغيير نكرده است.
دكتر مصطفي معين طي سخناني در ديدار با جمعي از فعالان سياسي اجتماعي، فرهنگي شرق تهران گفت: براساس حديثي از پيامبر (ص) معتقدم كه مسلمان واقعي كسي است كه به دنبال اصلاح امور جامعه باشد و خود را مسوول بداند. يك شهروند مسوول هم بر مباني و ارزش‌هاي اسلامي پافشاري مي‌كند و هم لحظه‌اي از زمان عقب نمانده و به نيازها و ضرورت‌هاي جامعه براساس تحولات جهاني و دانش روز پاسخ مي‌گويد.
وي علت حضورش در عرصه‌ي انتخابات را احساس مسووليت در قبال جامعه عنوان كرد و افزود: ديدگاه اعتقادي و نيز مديريتي و سياسي ما ايجاب مي‌كند كه هرچه شرايط سخت‌تر بود، احساس مسووليت و آمادگي ما نيز بيشتر شود.
وي با تاكيد بر اينكه براساس شناخت شرايط وارد عرصه شده است در پاسخ به كساني كه معتقدند وي با حضور در انتخابات، حيثيتش را در ميان گذاشته است، گفت: اگر حيثيتي باشد از مردم حاصل شده است و بايد براي همين مردم نيز صادقانه و صميمانه هزينه شود.
معين وجه تمايز اصلي حضورش در انتخابات رياست جمهوري را در رويكرد علمي‌اش به تمامي مسائل در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي دانست و ادامه داد: علم و ايمان و اخلاق و معنويت مكمل و پشتوانه يكديگر در پيشبرد امور هستند، از اين رو برنامه‌ريزي علمي و مبني بر خرد و تلاش جمعي و تعهد اجتماعي مدنظر من دردولت آينده خواهد بود.
وي مشورت با تمامي نخبگان و صاحبنظران را از هر طيفي كه باشند ضروري دانست و بر ترميم گسست‌هاي موجود در ميان دولت با جامعه و نخبگان تاكيد كرد.
دكتر معين گفت: حركت اصلاحات در بطن جامعه وجود دارد و مواضع اصلاح‌طلبي و خواسته‌هاي اصلاح‌طلبي مردم تغيير نكرده است. البته بايد آن را با روش‌ها و راهكارهايي منطقي و واقع‌بينانه به اجرا در آورد.
وي با نسبي خواندن موفقيت‌ها، دولت خاتمي را در تثبيت موفقيت ايران در عرصه جهاني و پيشبرد اصلاحات سياسي اجتماعي و اقتصادي و تحول ساختاري آموزش عالي موفق دانست و بر لزوم تغيير ساختارهاي سنتي در ساير حوزه‌هاي اجرايي براي پيشبرد امور تاكيد كرد.
وي با اظهار اميدواري نسبت به برگزاري انتخابات با مشاركت حداكثري در آينده، ادامه داد: چنانچه چنين انتخاباتي در فضايي سالم و رقابت‌آميز برگزار شود ضريب امنيت ملي كشور به طور جد افزايش مي‌يابد و تهديدات اخير در عرصه بين‌المللي عليه ايران، منفي خواهد شد.
به اعتقاد وي چنانچه دولت آينده با ويژگي‌هاي عنوان شده تشكيل شود، بسياري از موانع و مشكلات مرتفع خواهد شد.
وي خط قرمز خود را منابع و امنيت ملي و قانون اساسي دانست و در تشريح برنامه‌هاي خود گفت: قرار بر اين نيست كه برنامه‌هاي من جدا از برنامه‌ها و چشم‌انداز توسعه بلند مدت كشور باشد ولي در اولويت‌گذاري‌ها و در صورت لزوم در اصلاح و تكميل و اجراي آن اقدام خواهم كرد.
معين اولويت برنامه‌اي خود را توسعه‌ي علمي - فرهنگي و منابع انساني دانست و گفت: دولت آينده بايد اولويت خود را تقويت آموزش و پرورش نيروي انساني، پژوهش و فناوري و ارتقاي فرهنگ عمومي قرار دهد و بر اين پايه به افزايش بهره‌وري در مديريت بخش‌هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي بيانديشد و نسبت به تحقيق آرمان‌هايي چون عدالت اجتماعي و كرامت انساني و رفع فقر و تبعيض و هرگونه ظلم و ظلم‌پذيري و فساد اهتمام كند.
اين نامزد انتخابات رياست جمهوري آتي با بيان اينكه با معيارها و جهت‌گيري‌هاي ياد شده همكاران خود را برخواهد گزيد، خاطرنشان كرد كه حتي تلاش مي‌كند تا حمايت و حساسيت ديگر اركان و قواي كشور را هم به اهميت اين رويكردها برانگيزد.
وي الگوي توسعه‌اي خود را توسعه‌ي مدني دانست و تاكيد كرد رييس‌جمهور، رييس‌جمهور تمام مناطق،‌اقشار، اقوام و گروه‌هاي اجتماعي است. نسبت به همه‌ي شهروندان پاسخگوست و نظارت و پشتيباني همه‌ را درخواست مي‌كند.
اين فعال سياسي ادامه داد: نخبگان عليرغم تمامي دلسردي‌ها اگر فعالانه وارد عرصه شوند، بار ديگر شاهد پيروزي مردم و پشتوانه‌اي عظيم براي دولت آينده خواهيم بود.
وي در تبيين راهكارهاي مواجهه با مخالفان به داشتن تحمل، ‌احترام به مخالف، صادق، صريح و صميمي بودن و پذيرش اختلاف نظر اشاره كرد و اظهار داشت: با چنين بينشي خواهيم توانست معاند را به مخالف و مخالف را به موافق تبديل كنيم.
نامزد مورد حمايت جبهه‌ي مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي؛ جامعه‌ي پزشكي و دانشگاهيان، فقدان نهادهاي مدني براي تامين حقوق شهروندان و ايفاي نقش آنها در عرصه‌هاي اداره كشور را به عنوان نقيصه‌اي مهم برشمرد و متذكر شد: علي‌رغم سياسي بودن جامعه‌ي ايران متاسفانه احزاب و تشكل‌هاي سياسي - اجتماعي براي انسجام و آگاهي بخش به مردم گسترش نيافته‌اند.
وي به لزوم مشاركت بيش از پيش مردم در اداره ي امور و كوچك‌سازي دولت و همگامي آن با پيشرفت تكنولوژي و مديريت علمي براي ارتقاي كارآمدي دولت تاكيد كرد.
معين در پاسخ به اينكه آيا با مسوولان عاليرتبه جهت حضور در عرصه‌ي انتخابات ديدار كرده است؟ يادآور شد كه معيارهاي حضورش، هزينه‌كردن از وجهه مقامات جايي نداشته و معتقد است كه بايد از توانايي‌هاي شخصي، هزينه كرد البته حسب ضرورت از مشورت نيز دريغ نخواهد كرد.
وي به فقدان و كاستي رسانه‌اي جناح اصلاحات اشاره كرد و گفت: چنانچه اطلاع‌رساني صحيحي از جانب رسانه‌ها براي آگاهي ملت جهت شناختن كانديداها صورت گيرد، آنان درانتخاب خود براساس آگاهي و معيارهاي درست پيش خواهند رفت، مشروط بر اينكه حداقلي از اطلاع‌رساني وجود داشته باشد و عدالت در عرصه‌ي اطلاع‌رساني (و نه تبعيض موجود) جهت تضمين مشاركت حداكثري مردم رعايت شود.
وزير پيشين علوم در واكنش به سوالي كه به علت استعفاي وي از وزارت اشاره داشت، به ضرورت هماهنگي تدابير متناسب با شرايط زمان و مسووليت تاكيد كرد و بر ايستادگي و پايداري بر مواضع و برنامه‌هاي رييس‌جمهوري و دولت در چارچوب‌هاي قانوني و منافع ملي تاكيد نمود.
وي مهم‌ترين تدبير مديريتي را پيشگيري از مسايل و يا پيش‌بيني براي مواجهه‌ي موفق با آن‌ها دانست و متذكر شد كه با ابتكار عمل و گفت‌وگو مي‌توان بر بسياري از موانع غلبه كرد. آگاهي بخشي به جامعه و توجه به افكار عمومي نيز در هدايت امور و تقويت هماهنگي و تفاهم در ميان اركان نظام، افزايش اقتدار دولت و تضمين منافع ملي موثر خواهد بود.
معين در واكنش به سوالي كه معتقد بود، مجلس هفتم بزرگترين مانع دولت آينده خواهد بود، گفت: احترام به نهاد مجلس و جايگاه نمايندگي مردم واجب است، در چارچوب وظايف و اختيارات قانوني متقابل بايد تعامل داشت مذاكرات مجلس نيز مستقيما در سطح عموم ديده مي‌شود و مردم يعني موكلين نمايندگان مجلس و شخص رييس جمهوري و در واقع صاحبان اصلي كشور قضاوت خواهند كرد.
وي از دغدغه پيامبر اكرم(ص) مبني بر سوء تدبير در ميان امتش ياد كرد و آن را همچنان مهم‌ترين مشكل جهان اسلام دانست.
وي در پاسخ به سوالي كه به احتمال تحميل نفراتي دركابينه‌اش اشاره داشت، گفت: هيچ مقامي در طول دوران دهساله‌ي وزارتم، مدير و يا رييس دانشگاهي را به من تحميل نكرد و من هم آمادگي پذيرش چنين دستوراتي را نداشته‌ام.
معين در پايان بيان داشت: الهام از فرهنگ قرآني، اميدواري نسبت به آينده و انتظار گشايش در شرايط سخت رويكرد مشترك همه ماست و با شناخت و ارزيابي واقعيت‌هاي موجود حركت به سمت آرمانهايي چون عدالت، آزادي و معنويت را بايد ادامه داد.
وي خاطرنشان كرد كه گذشته‌ي افراد و سوابق و مسووليت‌هاي آنان گوياي توانايي‌هايشان در آينده است و نه ادعاهايي كه در اين زمان مطرح مي‌كنند.
در اين ديدار تعدادي از فعالان سياسي، اجتماعي، فرهنگي شرق تهران ديدگاه‌هاي خود را درباره افزايش اختيارات رييس‌جمهور، علت حضور بر عرصه، چگونگي تحقق جامعه‌ي مدني، ويژگي‌هاي برنامه‌اي و شخصيتي‌اي كه مي‌تواند ضعف‌هاي دولت اصلاحات را مرتفع كند، مدل توسعه‌ي مدنظر (سوسياليستي يا سرمايه‌داري)، اينكه چه طبقه‌اي را نمايندگي مي‌كند، راهكارهاي رسيدن به شهروند قدرتمند و حكمراني خوب، چگونگي مواجهه با مخالفان، مرز خطوط قرمز از نگاه وي راهكارهاي احياي حقوق بشر مطرح كردند.
اين افراد از معين به عنوان اصلاح‌طلبي با دغدغه‌هاي روشن فكري ديني، كانديدايي صالح و توانمند و جسور ياد كردند.
کروبی : دولت من جلو خودسري‌ها را خواهد گرفت!
دبيركل مجمع روحانيون مبارز با تاكيد بر اينكه دولت احتمالي وي اقتدارش را از مردم مي‌گيرد، تصريح كرد: اين دولت جلو خودسري‌ها را خواهد گرفت.
كروبي كه در مراسم افتاحييه دفتر مركزي ستاد انتخاباتي‌اش سخن مي‌گفت، بر اين نكته كه براي پيروزي آمده است، تاكيد كرد و با اظهار اميدواري از اينكه در انتخابات آتي رياست‌جمهوري با رشد و شعور ملت ايران، حماسه‌اي ديگر آفريده خواهد شد، اظهار داشت: تجربه نشان داده كه سرنوشت هر ملتي بايد توسط خود آن ملت تعيين شود و راه تحقق اين امر نيز در توانايي مردم در تعيين سرنوشت كشور و مسوولان، توسط خود آنها نهفته است.
اين كانديداي رياست‌جمهوري با بيان اينكه در تعاليم ديني هم بر موضوع انتخاب مسوولان توسط مردم تصريح شده به جريان انتخاب حضرت علي (ع)، اشاره كرد و افزود: امام نيز در فرانسه وقتي از وي سوال شد جمهوري اسلامي ايران چيست؟ فرمود: همان جمهوري شما است ولي از آن كاملتر است زيرا بر راي مردمي كه مسلمان هستند اتكا دارد.
وي با تاكيد بر اينكه بر اين اساس، بهترين حكومت، حكومت مردم‌سالاري ديني كه مردم در آن سهيم و تعيين كننده هستند، به شمار مي‌آيد، اظهار داشت:‌ حضرت امام براي تضمين آينده‌ي انقلاب فرمود “ميزان راي ملت است” و اين جمله‌اي است كه ايشان در مقاطع مختلف تاريخ انقلاب به آن استناد كردند.
ي با ياد‌آوري اينكه بايد بدانيم اسلاميت و جمهوريت از هم جدا نيستند، افزود: اساس تداوم و استقرار نظام به تكيه بر راي مردم استوار است، زيرا تمام مسوولان نظام از رهبري گرفته تا نمايندگان مجلس و رييس‌جمهور به صورت مستقيم و غيرمستقيم بر مبناي راي مردم انتخاب مي‌شوند.
شکوری راد: حضور هاشمی به رقابتی شدن انتخابات کمک می کند
اعتماد : حضور آقاي‌ هاشمي‌ در انتخابات‌ كمك‌ كرده‌ به‌ رقابتي‌تر شدن‌ انتخابات‌ و آرايش‌ نيروهاي‌ سياسي‌ را دستخوش‌ تحولاتي‌ كرده‌ كه‌ مثبت‌ است‌. بنابراين‌ ما از حضور آقاي‌ هاشمي‌ در عرصه‌ انتخابات‌ استقبال‌ مي‌كنيم‌. ولي‌ اين‌ به‌ معناي‌ اين‌ نيست‌ كه‌ ما بخواهيم‌ از ايشان‌ حمايت‌ كنيم‌. ما كانديداي‌ خودمان‌ را داريم‌. ما از حضور هاشمي‌ در انتخابات‌ سود مي‌بريم‌. آقاي‌ هاشمي‌ مي‌تواند دو انگيزه‌ سلبي‌ و ايجابي‌ داشته‌ باشد. انگيزه‌ سلبي‌ كه‌ مي‌توان‌ براي‌ حضور آقاي‌ هاشمي‌ محتمل‌ دانست‌ اين‌ است‌ كه‌ تندروهاي‌ جناح‌ راست‌، دستاوردهاي‌ مربوط‌ به‌ دوران‌ آقاي‌ هاشمي‌ را مورد تاخت‌ و تاز قرار مي‌دهند. بنابراين‌ آقاي‌ هاشمي‌ در دفاع‌ از دستاوردهاي‌ خودش‌ و آنچه‌ تاكنون‌ انجام‌ داده‌، موظف‌ به‌ دفاع‌ است‌ و نبايد اين‌ افراد به‌ قدرت‌ دست‌ پيدا كنند. از منظر ايجابي‌ نيز مي‌توان‌ اينگونه‌ تحليل‌ كرد كه‌ ايشان‌ داراي‌ فكر و برنامه‌يي‌ است‌ كه‌ احساسشان‌ اين‌ است‌ هنوز تحقق‌ پيدا نكرده‌ و آقاي‌ هاشمي‌ در صدد تداوم‌ آنها است‌ بنابراين‌ انگيزه‌هاي‌ آقاي‌ هاشمي‌ براي‌ حضور در انتخابات‌ قابل‌ درك‌ و توجيه‌ است‌.همه‌ ما در بستر تحولات‌ جامعه‌، تحول‌ پيدا مي‌كنيم‌. يقينا آقاي‌ هاشمي‌، هاشمي‌ هشت‌ سال‌ پيش‌ نيست‌. كما اينكه‌ ما هم‌ اصلاح‌ طلبان‌ هشت‌ سال‌ پيش‌ نيستيم‌. آقاي‌ هاشمي‌ از همان‌ نقطه‌يي‌ كه‌ رياست‌ جمهوري‌ را تحويل‌ داد، آغاز نخواهد كرد. اما از نظر نبايد دور انگاشت‌ كه‌ يكي‌ از خصيصه‌هاي‌ آقاي‌ هاشمي‌ اين‌ است‌ كه‌ بطور فردي‌ همتراز احزاب‌ و گروه‌ها عمل‌ خواهد كرد و اين‌ ويژگي‌ آقاي‌ هاشمي‌ موجب‌ شده‌ كه‌ ايشان‌ عملكرد متفاوتي‌ داشته‌ باشد. يكي‌ ديگر از ويژگيهاي‌ ايشان‌ اين‌ است‌ كه‌ به‌ هيچ‌ تصميم‌ جمعي‌ مقيد و پايبند نيست‌ و تصميمات‌ را خودش‌ مي‌گيرد. اين‌ باعث‌ شده‌ كه‌ قدرت‌ مانور ايشان‌ در اتخاذ تصميمات‌ بيش‌ از احزاب‌ و گروه‌ها باشد.
به‌ اين‌ دليل‌ است‌ كه‌ برخي‌ احزاب‌ نمي‌توانند هيچگونه‌ پيوندي‌ با ايشان‌ برقرار كنند چون‌ رفتار آقاي‌ هاشمي‌ قابل‌ پيش‌بيني‌ نيست‌.
برخي‌ دستگاهها نشان‌ داده‌اند كه‌ بر اساس‌ منطق‌ خود عمل‌ مي‌كنند مگر آنكه‌ قهر و غلبه‌يي‌ بر آنها وجود داشته‌ باشد. يا به‌ تعبيري‌ آنها بر اساس‌ ديدگاه‌ خود عمل‌ مي‌كنند مگر آنكه‌ فشار بيروني‌ بر آنها وجود داشته‌ باشد. فشار بيروني‌ در برهه‌هايي‌ كه‌ ما تجربه‌ كرده‌ايم‌ فشار مردم‌ بوده‌ است‌. هرگاه‌ فشار مردم‌ زياد بوده‌، نهادها هم‌ ناگزير به‌ تجديد نظر در رفتار خود شده‌اند. اما در مورد فشار خارجي‌ ما تجربه‌ روشني‌ نداريم‌. اما بر اساس‌ تجربه‌يي‌ كه‌ از فشار داخلي‌ داريم‌، مي‌توان‌ تلقي‌ كرد اگر فشارهاي‌ ديگري‌ بر آن‌ نهادها وارد شود، در تجديدنظر رفتار آن‌ نهادها موؤر است‌ و اين‌ براي‌ ما نگران‌ كننده‌ است‌ كه‌ اين‌ نهادها سرنوشت‌ كشور را بر اساس‌ فشارهاي‌ خارجي‌ رقم‌ بزنند. چون‌ اگر عقب‌نشيني‌ در اين‌ حالت‌ صورت‌ گيرد معلوم‌ نيست‌ اين‌ عقب‌نشيني‌ تا كجا صورت‌ مي‌گيرد.
عضو ائتلاف آبادگران: دوم خردادي‌ها به سهم‌خواهي و افزون‌طلبي دچار شدند
عضو ائتلاف آبادگران ايران اسلامي، گفت: آبادگران به زودي مانيفست و نامزد مورد نظر خود را براي انتخاباتي رياست جمهوري اعلام مي‌كند.
بیادی با بيان اين كه اصول اعتقادي ما چون گذشته صداقت در گفتار و سلامت در عمل، دو اصل مهم براي گزينش كارگزاران حكومت اسلامي است، گفت: ذائقه‌ي مردم پس از تحولات سال‌هاي اخير متحول شده است. اكنون كساني با اقبال مردم مواجه مي‌شوند كه خدمتشان مشهود بوده و آزمايش پس داده باشند و كارنامه‌ي عمل آنان صادقانه است.
وي معتقد است: دوم خردادي‌ها به سهم‌خواهي و افزون‌طلبي دچار شدند و به اهداف خود صرف‌نظر از خوب يا بد آن دست نيافتند.
وي در عين حال گفت: آبادگران از تجربه‌هاي همه‌ي گروهها حتي منتقدين نيز بهره‌برداري مي‌كنند. اصول فكري اين ائتلاف با هرگونه سهم‌خواهي و قدرت‌طلبي مغايرتي جدي و اساسي دارد و كار براي رضاي خدا و خدمت به مردم در راس تمامي برنامه‌ها قرار دارد.
محسن رضائی: من پاسخگويي دولت به ملت را باب خواهم كرد
محسن رضائی نامزد انتخابات رياست‌جمهوري آينده با تأكيد بر اينكه در صورت پيروزي در انتخابات پاسخگويي دولت به ملت را باب خواهد كرد، اقدامات لازم در اين زمينه را اينگونه برشمرد: نخست بايد عنصر اعتقاد به مردم را در انتخاب مديران به عنوان يك معيار برجسته مدنظر قرار داد تا در تعارضات منافع جناحي و باندي با منافع مردم، منافع مردم ترجيح داده شوند، ديگر آنكه دولت بايد بر مجموعه‌ي خودش نظارت كامل داشته باشد، تا كاركردش واقعا در راستاي خدمت به مردم باشد، سوم شجاعت در پذيرفتن اشتباه و جبران آن در اسرع وقت است، مثلا به محض بروز اتفاقي در راه‌آهن وزير راه يا يكي از مديران نزديك وي استعفا كند البته چنين چيزي بايد خواست عمومي و فرهنگ جامعه باشد. باتأكيد بر اينكه دولت پاسخگو بايد يك اخلاق شود و در صورت بروز كوچكترين اشتباهي بلافاصله از ملت پوزش بخواهد و درصدد جبران آن برآيد، ادامه داد: دولت من هيچ مسأله‌اي را به گردن ديگري نخواهد انداخت و درصدد جبران مسائل برخواهد آمد، اگر هم توانايي نداشته باشد آن را به مردم خواهد گفت. به عبارت ديگر در مقوله‌ي مردمسالاري من به مردم‌محوري و پاسخگو كردن دولت در قبال مردم معتقدم، در حاليكه طي 8 سال دولت خاتمي تنها به نقد حاكميت پرداخته شد و نه پاسخگو كردن آن.
هاشمی وتقابل عملگرائی و اصولگرائی
روزنامه شرق در یادداشتی بانام "هاشمی عملگرائی و اصولگرائی" به قلم حسن یونسی در مورد پیامد حضور هاشمی آورده است:که هاشمی به دلیل داشتن پایگاه وسیع كه در ميان طيف سنتى راست اعم از روحانيون، اهالى بازار و به طور كلى انقلابيون كهنه كار دارد، حتى اگر به صريح ترين شكل ممكن رويكردى روشنفكرانه يا اصلاح طلبانه اتخاذ كند از سوى اين طيف به خروج از ارزش گرايى متهم نمى شود. بلكه اين انقلابيون جوان در دو سوى چپ و راست بوده اند كه هر از چند گاهى هاشمى را به خروج از اصول انقلابى (هر كدام با تعريف خودشان) متهم كرده اند.
عقلاى دو سوى ميدان سياست اكنون دريافته اند كه شرايط سياسى كشور اقتضاى رويكردى عملگرايانه دارد. اين رويكرد در ميان اصلاح طلبان با اعلام مواضع جديد مشاركت و در محافظه كاران با فاصله گيرى ولايتى و جمعى از روحانيون راستگرا از آبادگران و نزديك شدن به هاشمى شكل جديدى به خود گرفته است. بايد منتظر حوادث روزهاى آينده بود، چنانچه روند كنونى ادامه يابد حتى ممكن است به كناره گيرى آبادگران اصولگرا از صحنه انتخابات منجر شود كه در اين صورت بار ديگر انتخابات به صحنه رقابت ميان عملگرايان دو سوى ميدان تبديل خواهد شد. در اين صورت مهم نيست هاشمى پيروز اين ميدان باشد يا معين، آنچه مهم است اينكه پيشاپيش عملگرايى به پيروزى رسيده است.
دبيركل جامعه اسلامي فرهنگيان:هرگونه شتابزدگي را به ضرر جناح اصولگرا مي دانم
دبيركل جامعه اسلامي فرهنگيان گفت: با معرفي زودهنگام كانديداي نهايي شوراي هماهنگي مخالفم و هرگونه شتابزدگي را به ضرر جناح اصولگرا مي دانم.
ابوالقاسم رئوفيان گفت: در جلسه ديشب شوراي مركزي جامعه اسلامي فرهنگيان، جدول مقايسه ارزيابي و بررسي كانديداها تدوين شد و براي اين جدول، 13 معيار و 30 شاخص ارزيابي پيش بيني شده است كه براي كليه اعضاي شوراي مركزي و دبيران شعب استانها فرستاده خواهد شد.
وي تصريح كرد: ما تا نيمه بهمن ماه سه الويت خود را از بين هشت كانديدايي كه با آنها ديدار كرده ايم براي مذاكرات دور دوم اعلام و سعي خواهيم كرد تا پايان بهمن ماه به جمع بندي رسيده و كانديداي نهايي خود را معرفي كنيم.
رئوفيان اظهار داشت: جامعه اسلامي فرهنگيان ترجيحا به ائتلاف در جبهه پيروان خط امام و رهبري فكر مي‌‏كند و اميدواريم كه اين امر محقق شود و سعي خواهيم كرد كه هماهنگي لازم را با كانديداي نهايي شورا داشته باشيم هرچند قائل به حق تحفظ براي خودمان هستيم و اين كار را خلاف تشكيلات نمي دانيم.
وي در خصوص احتمال كانديداتوري قاليباف توسط اصولگرايان گفت: ايشان از چهره هاي شاخص اصولگرايان اثرگذار است و خدمات او بر كسي پوشيده نيست و اكنون به عنوان يك چهره جديد در عرصه انتخابات مطرح شده است كه اگر لازم باشد ايشان را هم در حيطه بررسي خودمان قرار خواهيم داد.
This page is powered by Blogger. Isn't yours?