Monday, January 31, 2005

انتخابات 84 

حمله مصباح يزدي به ايران براي همه ايرانيان
پرتو: مصباح يزدي در جمع جامعه اسلامي مهندسين گفت: كساني كه از تمدن غربي، حقوق بشر، آزادي،‌دموكراسي و ... دم مي‌زدند؛ حالا نتايج آن را در افغانستان و عراق مي‌بينند. اگر نبود قاطعيت و صلابت رهبر عزيزمان كه از امام به ارث برده اند،‌بسياري از سياستمداران ما دست تسليم را بلند كرده بودند. آنچه باعث شد كه ايران در بين عراق و افغانستان، به صورت قدرتي باقي بماند، صلابت رهبري و كساني بود كه با ايشان همسو بودند. امروز نيز بايد كسي را انتخاب كنيم كه پشتيبان اسلام باشد، نبايد فريب شعارهاي انحرافي را بخوريم. با شعار ايران براي همه ايرانيان مي‌خواستند به حزب بهاييت رسميت بدهند. آمريكا دستور داده بود كه اينها بايد رسمي شوند، براي اين منظور بايد شعاري بدهند كه اينها بتوانند جايي پيدا كنند. هنوز هم اين راه ادامه دارد؛ منتها چون پي بردند كه به آن صراحت نمي شود، حالا دارند كمي دست و پايشان را براي يك دوره چهارساله بعدي، جمع مي‌كنند. حالا پول ملت را بدهند يك عده بخورند، كمي خيالشان را راحت كند چند ماه آخر اين برنامه‌ها مدام پول‌ها به اين و آن داده مي‌شود، حقوق ها افزايش مي‌يابد و .... اين‌ها معنادار است. بدون شك هر كس از الفباي سياست آگاه باشد، پي مي‌برد اين‌ها مقدمه است براي اين كه دست كم چهار سال ديگر بتوانند بگويند كه اگر هشت سال كاري نكرديم، اقلاً اين چند ماهه آخر چنين خدماتي را انجام داديم. بس است هر چه فريب اين شعارها را خورديم.
انتقاد ارگان مصباح نسبت به حمايت خاتمي از شيرين عبادي
پرتو ارگان مصباح يزدي با انتقاد از آقاي خاتمي نوشت: رئيس جمهور گفت: شيرين عبادي شخصي شناخته شده و برنده جايزه صلح نوبل است و ايراني ها از اين كه يك زن ايراني اين جايزه را از آن خود كرده است خوشحال هستند! ولي نگفت اولاً مگر خود ايشان از اين كه نگفته بود كه جايزه صلح نوبل جنبه سياسي دارد و افراد جنگ طلب همچون نخست وزير رژيم اشغالگر قدس هم در رديف دريافت كنندگان اين جايزه قرار داشته اند. بنابراين جايزه نوبل داراي ارزش ذاتي نيست، ثانياً جايزه‌اي كه صرفاً سياسي است و در مخالفت با نظام مردمي جمهوري اسلامي به يك زن ايراني كه به مليت و فرهنگ ديني خود پشت كرده،‌داده شود، توهين به ملت ايران يا موجب افتخار و شادماني براي آنان؟
كارگزاران سازندگي و خبرنگاران خارجي
سياست روز به نقل از يك سايت محافظه كار نوشت:‌حزب كارگزاران سازندگي جهت پوشش فعاليت‌هاي انتخاباتي خود قراردادهايي را با برخي از خبرنگاران رسانه هاي خارجي منعقد كرده است. بنابر اخبار دريافتي اين حزب طي قراردادي 20 ميليون توماني با يكي از خبرنگاران بي.بي.‌سي. در تهران وي را جهت پوشش اخبار تبليغاتي كارگزاران استخدام كرده است. همچنين كارگزاران در تماس با آقاي (م.ن) از خبرنگاران رويترز، قراردادي بالغ بر 15 ميليون تومان را با وي منعقد كرده است.
حمله روزنامه سردار ذوالقدر به رمضان زاده
جوان در گزارشي ضمن اعلام "دامن زدن به مطالبات قومي در دولت آينده" به عنوان آخرين تلاش‌هاي مشاركت و سازمان مجاهدين براي ماندن در قدرت، به سفر اخير عبدالله رمضان زاده به سنندج اشاره دارد و مي‌نويسد: "سخنگوي دولت كه گفته مي شود از سوي جبهه مشاركت مأموريت يافته بود تا به بهانه شركت در اين هم انديشي مقدمات سفر مصطفي معين به اين استان را فراهم سازد، تلاش كرد آراي مردم كردستان را در اين همايش به نفع حزب مشاركت و سازمان مجاهدين مصادره نمايد. هر چند ادعاي رمضان زاده و دوستان او در اين همايش مبني بر بيرون ماندن كردها از حاكميت نقض غرض است، چرا كه حضور خود او در دولت و حتي كساني بالاتر از او در سطح وزير، مشاور رئيس قوه و استاندار تمامي اين شواهد و قرائن نشان مي دهد كه حزب يك شبه مشاركت و برادر ناتني آن، سازمان مجاهدين شرمنده تر از هر زماني كوهي انباشته از توقعات آينده و مطالبات مردمي بر جاي مانده را در كارنامه خود دارد. سخنان سعيد حجاريان در ديدار با كردها مبني بر اينكه اصلاح طلبان كاري از پيش نمي برند مگر شما كردها كاري كنيد، نيز از اين زاويه قابل ارزيابي است. جناب آقاي رمضان زاده، به جاي اينكه راي سه ميليوني كردها را به رخ بكشد و اين آرا را به نفع حزب متبوع خود مصادره نمايد، بهتر است در يك نظرسنجي واقعي و نه ساختگي (شبيه آنچه كه دوستان او در Asokurd درباره ميزان محبوبيت كانديداهاي فعلي رياست جمهوري در ميان مردم كردستان آمده) به ارزيابي موفقيت‌هاي خود در درون استانداري كردستان بپردازد و با استاندار پيشين مقايسه كند. زمان شواليه بازي و قهرمان پروري سپري شده به قول برتولت برشت "بدبختي از آن ملتي است كه محتاج قهرمان است".
جمله جاسبي به مجلس ششم
ابرار؛ عبدالله جاسبي گفت: تصور مي‌كنم هاشمي رفسنجاني تا زمان ثبت نام تحمل نخواهد كرد و ظرف سه چهار هفته آينده تكليف را روشن مي كند. پس از آن من نيز تصميم مي گيرم. مجلس ششم با دادن شعارهاي تند موجب تضعيف بعضي از مسئولان و نهادها شد و همه چيز انقلاب را به سخره و بازي گرفت.
اختلاف مجلس رهبري با صداوسيما
همبستگي؛ سيد جلال يحيي زاده عضو فراكسيون اكثريت مجلس گفت: با توجه به نقش مهمي كه صداوسيما در فرهنگ سازي به خصوص در قشر نوجوان و جوان جامعه دارد، مجلس هفتم به شدت به عملكرد صداوسيما معترض است. در اولين نشستي كه كميسيون فرهنگي با مسئولان صداوسيما داشتند نسبت به عملكرد صداوسيما اعتراضاتي داشتند. يكي از موارد اعتراض ما در خصوص يكي از گزارشاتي بوده است كه صداوسيما از مجلس پخش كرده است و زماني كه صحبت نمايندگان به مسائل انتقادي از صداوسيما رسيد، برنامه قطع و سرود پخش شده بود كه در اين مورد رئيس كميسيون فرهنگي پيگيري‌هايي را كه انجام داد. مسئولان صداوسيما هيچ كدام نتوانستند توضيح خاصي ارائه كنند.
دبير كل حزب الله ايران: بايد خود را در براي جنگ فضايي آماده كنيم
آفتاب يزد؛ سيد محمد باقر خرازي، دبير كل حزب الله ايران گفت : اگر آمريكا به ما حمله كند، تمام منافع آمريكا را در سرتا سر جهان و در هر كشوري كه باشد، مورد حمله قرار خواهيم داد.
جريان حزب‌‏الله يك جريان كاملاً مجزا از تمام دسته‌‏بندي‌‏هاي سياسي كشور است و با هيچ جرياني هم خرده حساب ندارد و فقط در خط امام(ره) مي‌‏باشيم و هيچكس حق ندارد، خودش را به حزب‌‏الله بچسباند، حتي آبادگران نيز حق ندارند، جريان خود را بنام جريان حزب‌‏الله مطرح كند. ما مي‌‏توانيم بمب اتمي بسازيم و بايد داشته باشيم و بايد خود را در براي جنگ فضايي آماده كنيم و مطمئن باشيد اگر جنگي شروع شود، تمام دنيا را به آتش مي‌‏كشيم . پشت قراردادهاي تاو، ترك‌‏سل كيست؟ ما در اين چند ساله سكوت، همه پرونده‌‏هاي آقايان را جمع‌‏آوري و آنها را رصد كرديم و اگر بخواهند جلوي فعاليت حزب‌‏الله را بگيرند، همه را رو خواهيم كرد و اگر باز هم نگذارند به فعاليت‌‏هاي زيرزميني روي مي‌‏آوريم. ما به زودي بعد از اولين كنگره سراسري حزب‌‏الله كه در قم برگزار خواهيم كرد، همايش يك‌‏ميليوني حزب‌‏الله ايران را در خيابان‌‏هاي تهران برگزار خواهيم كرد.
توكلي، ولايتي، لاريجاني و رضايي مهمان بسيج دانشجويي
آفتاب يزد؛ ابراهيم زرگر، عضو شوراي مركزي بسيج دانشجويي گفت: حضور توكلي، ولايتي، لاريجاني و رضايي در دانشگاه تهران قطعي شده و ما درصدد هستيم كه كروبي را نيز متقاعد كنيم، ‌البته معين نيز هنوز دعوت ما را نپذيرفته است. از دانشگاه نيز تقاضاي مجوز كرده‌ايم. بسيج دانشجويي به نفع هيچ كانديدايي وارد جريان انتخابات نخواهد شد.
تفرقه افكني
سياست روز نوشت: جمعه گذشته در حاشيه مراسم نمازجمعه قم برگه‌هاي كپي شده اي بين نمازگزاران پخش شد كه در آن تلاش شده بود با كنار هم گذاشتن آيات قرآن مفهوم خاصي القا شود. در ابتداي اين آيات چيده شده، عبارت "اي شيعه" و در انتهاي آن عبارت "صدق الله العظيم" درج شده است. طراح اين برگه‌ها با تقطيع و سر هم كردن آيات الهي سعي در القاي عقايد سلفي مبني بر منحرف بودن شيعه، انكار شفاعت و متهم كردن شيعه به شرك دارد.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?