Sunday, January 23, 2005

*مجلس رهبری * 

عضوفراكسيون اقليت مجلس آبادگر:اگرآقایان ناراحتند دستور دهند دولت استعفا دهد تا انتخابات را به دست گيرند!
عضو فراكسيون اقليت مجلس اظهار كرد: اگر آقايان خيلي ناراحتند و هر روز در صدد استيضاح وزيري هستند؛ دستور دهند كه آقاي خاتمي و دولت وي يك جا استعفا دهند تا هم كار مجلس راحت ‌شود و هم دغدغه‌ي آقايان حل شود، به اين وسيله انتخابات آينده نيز به دست‌شان مي‌رسد.
پورفاطمي درباره‌ي مطرح شدن استيضاح وزير نيرو و بحث استيضاح وزراي كشور و آموزش‌وپرورش، افزود: در مورد استيضاح فله‌يي كه از طرف مجلس هفتم به دولت خاتمي در حال انجام شدن است، معتقدم بناي آنها اين است كه خود را مطرح كنند. بايد به كساني كه بحث استيضاح وزير نيرو را مطرح كرده‌اند و مشكل آنها در رابطه با انتقال آب كارون به رفسنجان است، گفت اين موضوع ربطي به وزير ندارد.
نماينده‌ي دشتي و تنگستان ادامه داد: در دوران قبل از خاتمي و در زمان برنامه‌ي سوم توسعه، انتقال آب كارون به رفسنجان به تصويب رسيد و آقاي خاتمي موظف است كه آن برنامه را عملي كند. مجلس مي‌تواند در اين راستا مثل خيلي از مسائل ديگر كه نقض يا لغو كرد اين مساله را نيز لغو كند!
وي افزود: در واقع آنها در مساله‌ي مربوط به استيضاح وزرا اشتباه مي‌كنند، چون آقايان تازه وارد مجلس شده‌اند، تنها چوبي كه در دست دارند چوب استيضاح است كه بايد اين چوب را بدون هيچ زحمتي پايين بگذارند و در صدد همكاري و تفاهم با دولت در قالب تذكر برآيند.
عضو فراكسيون اقليت مجلس، استيضاح وزير آموزش و پرورش را مساله‌اي سياسي دانست و گفت: پارلمان بايد هميشه حرف اول را بزند، ولي بايد اين اعتقاد را نيز داشته باشد كه بايد جايگاه خود را حفظ كند، نمايندگان مي‌توانند به وزير تذكر دهند كه فلان كار را انجام دهد.
پورفاطمي خاطرنشان كرد: اكنون كه در فصل بودجه هستيم و بررسي آن در دستور كار مجلس است، البته عقلاي جناح راست دنبال اين مساله هستند كه استيضاحي صورت نگيرد، اما با اين وجود هر روز مساله‌ي استيضاح حاجي مطرح مي‌شود. اگر آقايان به فكر معيشت و وضعيت فرهنگيان و سطح كيفي آموزش جوانان و نوجوانان هستند بهتر است بيايند كاري انجام دهند تا حداقل بودجه‌ي بخش آموزش و پرورش افزايش يابد.
وی در پايان اظهار كرد: لذا در اين استيضاح‌ها بيشتر مسائل سياسي را مطرح مي‌كنند و دنبال به دست گرفتن آموزش و پرورش هستند و اين كارها به ضرر كشور است. اين كه به دليل مسائل سياسي بخواهيم وزيري را استيضاح كنيم، كار نادرستي است.
کاسه صبر شیخ قدرت لبریز شد!
قدرت الله ايماني از استيضاح كنندگان حاجی كه در هر جسله علني يك تذكر درخصوص استيضاح در دستور كار دارد بار دیگر اعتراض خود را در يك جمله كوتاه خلاصه كرد و خطاب به رييس مجلس گفت: صبر و حوصله ما به سر آمد، استيضاح را اعلام وصول كنيد.
راه یافته بناب: ‌به راستي آيا شايسته است افرادي كه نتوانستند قوه مجريه را به دست گيرند تمام زحمات دولت را نقد كنند
كيهان؛ رسول صديقي ، راه یافته بناب در نطق پيش از دستور گفت:‌به راستي آيا شايسته است افرادي كه حزب و تفكر آنها در سالهاي گذشته نتوانستند قوه مجريه را به دست گيرند تمام دستاوردها و زحمات دولت را در گذشته نقد كنند و با حرمت شكني افرادي كه ستون هاي اين نظام بودند آن را تهديد نمايند و دولت را در زمان موسوي، هاشمي رفسنجاني و خاتمي بي كفايت جلوه دهيم. آيا شايسته است دولت هايي كه جز عشق خدمت به مردم محروم و شكوفايي كشور دغدغه اي نداشتند ناموفق جلوه دهيم. آيا در همين ده سال گذشته مگر تورم 49 درصدي به 15 درصد و رشد 3 درصدي به 6/7 درصد نرسيد. مگر تغيير رشد 8 درصدي و رسيدن به قله در منطقه در افق بيست ساله جز با اين دستاورد متصور بود.
آبادگران به سررسید دانشگاه تهران هم اعتراض کرد
رسالت نوشت: اخيراً‌ سر رسيدي از سوي دانشگاه تهران و به بهانه هفتادمين سالگرد تأسيس اين مركز آموزشي چاپ و براي برخي مسئولين، نمايندگان و اساتيد دانشگاه ها ارسال شده كه در آن به بهانه سابقه حضور برخي چهره ها در سال هاي قبل، از عناصر بدسابقه اي تجليل شده است. در اين سررسيد از هوشنگ نهاوندي رئيس دفتر فرح، منوچهر اقبال از سرسپردگان رژيم پهلوي و چند چهره فراماسونر تجليل شده است. ديروز طي تذكري از سوي خانم ها فاطمه آليا ، فاطمه رهبر و لاله افتخاري راه یافتگان تهران به اين اقدام موهن اعتراض شد.
تذکر راه یافته تهران به وزیر علوم در مورد تحرکات ضد دینی در دانشگاه
كيهان؛ رياض راه یافته تهران طي تذكري در جلسه علني امروز به وزير علوم متذكر شد تا درباره تحركات ضد ديني در يك دانشگاه واكنش نشان دهد. عضو كميسيون اصل 90 مجلس از توفيقي خواست با عوامل ايراد مطالب توهين آميز به ساحت مقدس حضرت علي (ع) از تريبون دانشگاه اميركبير برخورد كند.
واکنش زنان آبادگر در برابر شرکت هاليبرتون
كيهان؛ سه راه یافته زن مجلس با امضاي بيانيه اي نسبت به سرمايه گذاري يك مقام آمريكايي و يكي از اعضاي تيم مذاكره كننده كشورمان در پرونده هسته‌اي در منابع نفتي كشور واكنش نشان دادند. اين بيانيه به امضاي خانمها، آجرلو (كرج)، شريعتي (مشهد) و شايق (تبريز) رسيده است. نمايندگان مزبور با اشاره به مالكيت شركت آمريكايي هاليبرتون كه ديك چني معاون رئيس جمهور آمريكا از سهام داران اصلي آن است انعقاد قرارداد با اين شركت را مورد سئوال قرار داده اند. در اين بيانيه از اينكه سيروس ناصري _ عضو تيم مذاكره كننده هسته اي كشورمان_ عضو هيأت مديره شركت نفي اورينتال و يكي از شركت هاي طرف قرارداد است است ابراز نگراني شده و آمده است: سيروس ناصري با كمك يكي از مسئولان دفتر سازمان ملل در ايران و چند فعال كارتل هاي انرژي، شركت نفتي خود را در انگليس و دبي به ثبت رسانده و در خيابان ناهيد در خيابان آفريقا فعاليت دارد، نمايندگان مزبور پرسيده اند: آيا زمان آن نرسيده است كه افراد مسئول و ارشد از رانت هاي اين چنيني محروم شوند و مورد سوال قرار بگيرند؟ آيا يك زنگ خطر جدي براي تجديد نظر در وضعيت فعلي تيم هسته‌اي ايران نيست؟
قرارداد ال 90 در کمیسیون اصل نود مجلس آبادگر
هفته‌ي آينده بررسي كميسيون اصل نود مجلس آبادگر درباره‌ي قرارداد ال 90 بررسي و جمع‌بندي نهايي مي‌شود.حميدرضا كاتوزيان نايب رييس كميسيون صنايع مجلس آبادگر درباره‌ اينكه بررسي قرارداد ال 90 در چه مرحله‌اي است؟ گفت: كا ما در مورد آن به پايان رسيده و مركز پژوهش‌ها پيشنهادات خود را ارائه داده است، فعلا منتظر گزارش كميسيون اصل نود هستيم.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?