Monday, January 24, 2005

*مجلس رهبری * 

عضو فراكسيون اكثريت مجلس آبادگر : عدم شفافيت هاشمي برنامه‌‏هاي شوراي هماهنگي را مختل كرده است
نايب رئيس كميسيون فرهنگي مجلس آبادگر گفت: با توجه به اعتقاد هاشمي‌‏رفسنجاني به نسل جوان، بهتر است وي صحنه را خالي و به نيروهاي جوان و پيروان خط امام و رهبري واگذار كند.
جواد آريان منش هاشمي‌‏رفسنجاني را از چهره هاي برجسته نظام و استوانه‌‏هاي اصلي انقلاب دانست و گفت: پيشينه، سوابق و سعي و تلاشي كه رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پيروزي انقلاب و سال هاي سازندگي آن داشت، بر كسي پوشيده نيست اما در اين مقطع عدم شفافيت حضور و يا عدم حضور وي به يكي از مشكلات شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب تبديل شده و برنامه هاي اين شورا را مختل كرده است.
وي افزود: تمايل شخصي هاشمي‌‏رفسنجاني به حضور در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري است اما معمولا وي پس از شكل‌‏گيري وفاق كلي در سطح جامعه در اين عرصه حاضر مي شود كه در اين دوره بعيد مي دانم محل فوق صورت پذيرد.
نماينده مشهد در مجلس هفتم با بيان اين كه در صورت حضور هاشمي، قطعا برخي از كانديداها انصراف خود را اعلام خواهند نمود، تصريح كرد: اما توكلي، نماينده فعلي مجلس، از جمله كساني است كه به عنوان رقيب رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در اين انتخابات حاضر مي شود كه اين امر قطعا تقسيم آرا را به دنبال خواهد داشت.
یک راه یافته : قانون مطبوعات را اصلاح مى كنيم
رئيس كميسيون فرهنگى مجلس آبادگر در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنى بر اينكه تا چه اندازه به مشكل وبلاگ نويسان از سوى كميسيون فرهنگى پرداخته شده است، گفت: موضوع وبلاگ نويسان به طور تخصصى به كميته رسانه هاى كميسيون باز مى گردد. رئيس كميسيون فرهنگى مجلس آبادگر گفت: در كل مخالف دخالت مدعى العموم در عرصه ادب و هنر هستم اما بايد ديد ورود مدعى العموم به خاطر چيست؟ عدم نقد از درون و يا شكايت متوالى، شايد ورود مدعى العموم را دامن مى زند. اما معتقدم حضور مدعى العموم در اين بخش ها كار را بدتر مى كند و به نوعى نقض غرض است. وى با بيان اينكه ما طرح اصلاح قانون مطبوعات را در آينده در دستور كار خود قرار خواهيم داد، گفت: وبلاگ نويسى و مشكلاتى كه براى اين بخش به وجود آمده است در ذيل يك جريان آزادانديشى است و يك امر كلى نيست.
عضوکميسيون اقتصادي مجلس آبادگر: سياست‌‏هاي دولت بايد با مجلس همسان شود
پيمان فروزش، عضو كميسيون اقتصادي مجلس آبادگر گفت: افزايش نرخ دلار به 9 هزار و90 ريال درلايحه بودجه سال 84 ،آثار تورمي به همراه دارد كه باعث مي‌‏شود ساير سيستم‌‏هاي اقتصادي تحت تاثير آن قرار گيرند.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس آبادگر بالا رفتن نرخ دلار را مغاير با طرح تثبيت قيمت‌‏ها دانست و تاكيد كرد: بزرگترين هدف تثبيت قيمت‌‏ها ثابت ماندن تورم بود كه افزايش نرخ ارز خود طرحي تورم‌‏زاست.
وي, با اين توضيح كه چرا نرخ دلار را با نرخ يورو تطبيق ندهيم، خاطرنشان كرد: دولت بايد به دنبال سياست‌‏هايي براي حفظ ارزش پول ملي و حتي ارتقاي آن باشد.
فروزش, در پايان بر يكسان شدن سياست‌‏هاي دولت و مجلس تاكيد كرد.
راه یافته آمل :امنيت انتخابات با كانديداشدن قاليباف چگونه حفظ خواهد شد؟
نايب رئيس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس آبادگر گفت: امنيت انتخابات با كانديداشدن قاليباف، به عنوان محافظ صندوقهاي راي چگونه حفظ خواهد شد؟
عزت الله يوسفيان مولا ، حضور هاشمی در عرصه انتخابات را سبب داغتر شدن تنور نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ارزيابي كرد و گفت: حضور ايشان مانع از حضور ديگر كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري نخواهد شد اما قطعا در خارج ساختن معادلات كنوني كشور از وضعيت فعلي موثر خواهد بود.
وي افزود: ما نبايد انتظار اجماي اصلاح طلبان و اصول گرايان بر روي فردي خاص مانند هاشمي‌‏رفسنجاني را داشته باشيم و به اعتقاد بنده اين انتخابات با تكثر كانديداهايي از دو جناح به ثمر خواهد رسيد.
راه یافته در مجلس هفتم به ميان آوردن فرمانده نيروي انتظامي را از سوي آبادگران، يك تاكتيك انتخاباتي عنوان كرد و گفت: نيروي انتظامي به عنوان نيروي محافظ صندوق هاي راي و جريان برگزاري انتخابات، سهم عمده اي در به سرانجام رسيدن اين انتخابات دارد، حال اين سوال مطرح است كه با آمدن قاليباف اين است اين انتخابات تا چه اندازه حفظ خواهد شد؟
عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس آبادگر: دانشجويان به كسي كه تجربه يك استعفاي پيش‌‏پا افتاده را در پرونده خود دارداعتماد نخواهند كرد!
يك عضو فراكسيون اصولگرايان در مجلس آبادگر گفت: نظرسنجي‌‏هاي وزارت‌‏اطلاعات در مورد كانديداهاي مطرح انتخابات رياست جمهوري بايد مشخص شود از كدام جامعه آماري صورت مي‌‏گيرد؟
شكرالله عطارزاده، عضو فراكسيون اكثريت مجلس هفتم آبادگر تصريح كرد: اخباري كه از اين نظرسنجي‌‏ها مي رسد، نشان مي دهد كه فضاي انتخابات تا نزديك شدن به تاريخ انتخابات نهم رياست جمهوري دستخوش تغييرات جدي خواهد شد.
نماينده بوشهر گفت: دريكي از اين نظرسنجي‌‏هاي وزارت اطلاعات، ميزان آراي آقاي هاشمي رفسنجاني 22 درصد و نفر دوم نيز با فاصله بسيار فاحش آقاي مهرعليزاده معاون رييس جمهوري برآورد شده كه ميزان آراي وي 8 درصد اعلام شده است.
عضو فراكسيون اصول گرايان گفت: در اين نظرسنجي كانديداي سوم معين با 5/7 درصد آرا اعلام شده است و پس از آن آقايان؛ لاريجاني، ولايتي،‌‏ احمدي‌‏نژاد، كروبي و توكلي اعلام شده اند كه اين شيوه نظرسنجي نشان مي‌‏دهد از جامعه آماري متفاوتي نظرسنجي صورت نگرفته است.
عضو فراكسيون اصول گرايان تصريح كرد: در اين نظرسنجي، مهرعليزاده و معين به عنوان كانديداي دوم و سوم اعلام شدند كه بايد گفت: اگر آقاي مهرعليزاده به اميد راي ورزشكاران وارد عرصه رقابت شده و دلخوش به آراي آنان است. بهتر است هرچه سريعتر صحنه رقابت را ترك كند، چون تجربه گذشته نيز نشان داد كه ورزشكاران و هنرمندان هرگز خود را وامدار كسي نمي دانند.
وي افزود: در مورد آقاي معين نيز قطعا دانشجويان به كسي كه تجربه يك استعفاي پيش‌‏پا افتاده را در پرونده خود دارد، اعتماد نخواهند كرد.
وي در پايان تاكيد كرد، در جريان انتخابات سال 76 نيز ميزان نظرسنجي ها باور پيروزي آقاي ناطق نوري را در افكار عمومي بوجود آورده بود اما شاهد بوديم كه به يكباره فضاي انتخابات به سمتي رفت كه آقاي خاتمي پيروز انتخابات شد، بر اين اساس نمي توان به نظر سنجي هاي ايران اعتماد جدي داشت.
یک راه یافته : اگر حاجي را استيضاح نكنيد در جلسات علني شركت نمي‌كنيم
فريدون همتي راه یافته ايلام با اشاره به ماده‌ي 227 گفت: اين تذكر قبلا هم درباره‌ي استيضاح وزير آموزش و پرورش بيان شده است اما بايد گفت بعد از چند ماه مذاكره، رفت و آمد و تعاملي كه مجلس به دنبال آن است، هيچ نشانه‌اي از اميد و اينكه وزير هم بخواهد تعاملي داشته باشد، ديده نمي‌شود.
وي افزود: لذا خواهش مي‌كنم هرچه سريعتر اقدام كنيد تا زمان را از دست ندهيم. در عين‌حال از رييس جمهور انتظار داريم فردي را انتخاب كنند كه اهل كارهاي سياسي نباشد تا با رأي مناسب فردي شايسته و توانمند و مدير را داشته باشيم و فرهنگيان به آرامش برسند.
نصيري خاطرنشان كرد: دوستان همكار نظر دارند كه اگر استيضاح اعلام وصول نشود ناچاريم از شركت در جلسات علني مجلس خودداري كنيم تا به خواست قانوني خود برسيم.
روزنامه جمهوری اسلامی: تندروهاي دوم خرداد قصد دارند فضاسازی کنند
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت :تندروهاي دوم خرداد قصد دارند در آستانه انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري , فضاي مخرب سالهاي گذشته را تكرار كنند. منابع نزديك به گروههاي دوم خردادي از تصميم تندروها براي آغاز مجدد جلسات و تجمعات سياسي و دانشجويي در شهرها و خصوصا دانشگاهها و برهم زدن عمدي اين جلسات در حمايت از دكتر معين كانديداي مورد حمايت حزب مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب خبر مي دهند. در جلسه اخير اين گروهها تاكيد شد كه حمايت دانشجويان و شخصيت هاي تاثيرگذار از دكتر معين , هزينه هاي رد صلاحيت او را بالا خواهد برد. همچنين مقرر شد قريب به 15 نفر از چهره هاي دوم خردادي در انتخابات رياست جمهوري ثبت نام كنند تا علاوه بر بهره برداري تبليغاتي از ردصلاحيت ها , نسبت به تاييد يكي از آنها اميدوار باشند.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?