Friday, January 21, 2005

*و.... 

روزنامه جمهوری اسلامی: قوه قضائيه يكبار ديگرهم دسته گل به آب داد!روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت : قوه قضائيه يكيار ديگر دسته گل به آب داده و در ماجراي احضار شيرين عبادي به دادگاه انقلاب و سپس با توجيهات غيرموجه عقب نشيني كردن در برابر فشارهاي تبليغاتي خارجي , بهانه خوبي به رسانه هاي خارجي داد تا مسئولين را به تمسخر بگيرند.
احسان نراقی :دولت خاتمی فضائی در کشور ایجاد کرد که بی سابقه بود
دكتر نراقي در ادامه با اشاره به عملكرد هفت‌‏ساله دولت خاتمي، گفت: عليرغم برخي از ناكامي‌‏هاي دولت خاتمي، ايشان فضايي در كشور ايجاد كرد كه تاكنون بي‌‏سابقه بوده است. چرا كه از يكسو ادبيات وي به عنوان يك مقام عالي‌‏رتبه متفاوت با گذشته بود و از طرف ديگر بسياري از آثار عملكرد وي، در آينده خود را بيشتر نشان خواهد داد.
وي تاكيد كرد: خاتمي مفاهيمي چون جامعه مدني، وظايف متقابل شهروندان و حكومت، حاكميت قانون و ... را به خوبي براي توده مردم روشن كرد كه اين خود مرحله اوليه و اساسي دموكراسي است.
جلالي‌زاده: كساني كه ادعاي تقوي دارندبدانند كه هيچ تبعيضي نبايد ميانمان باشد
جلال جلالي‌زاده، نماينده‌ي مردم كردستان در مجلس ششم نيز در بزرگداشت مهندس بازرگان گفت: بازرگان شخصيت راستيني بود كه هرگز از جاده انصاف خارج نشد و اخلاق و اهداف انساني او بر وحدت، يگانگي، ايمان، آزادي و حقوق بشر استوار شد.
وي تأكيد كرد: كساني كه ادعاي تقوي دارند، بدانند كه شهروندان يك كشور، اهل يك خانواده‌اند و حكومت با نگاهي عادلانه بايد به آنها بنگرد. چراكه همه‌ي ما در افتخارات تاريخي سهيم بوديم و هيچ تبعيضي نبايد ميانمان باشد.
حقيقت‌جو: چرا شرايط فعلي كشور بايد به سمتي پيش برود كه دايره‌ها هر روز تنگ‌تر شود؟
فاطمه حقيقت‌جودر سالگرد دکتر بازرگان گفت : شايد كساني باشند كه به تفسير قرآن مي‌پردازند، اما متأسفانه آيات و روايات را براي مطامع خود خرج مي‌كنند و در مقابل اخلاق را نيز ذبح مي‌كنند.
اين عضو جبهه‌ي مشاركت ايران اسلامي، تصريح كرد: متأسفانه اخلاق و دين بازيچه برخي از سياستمداران امروز است، چراكه براي بيشتر بهره بردن از قدرت از آن استفاده مي‌كنند، اما بازرگان كسي بود كه صندلي قرمز و امثالهم را ترك كرد تا حافظ اصول اخلاقي خود باشد.
به گفته‌ي حقيقت‌جو انقلابيون با انقلابي كه بر پا كردند، در نظر داشتند تا پايه‌هاي استبداد را سست و نظامي بر مبناي اسلام و اخلاق و جمهوري با كرامت انسان داشته باشند، در عين اينكه حكومت حضرت علي (ع) را الگو و مدينه فاضله پيامبر را نيز آرمان خود قرار دادند؛ آنها به آزادي و آراي مردم معتقد بودند.
وي آنچه آن را انحراف از اصول انقلاب مي‌ناميد، براي مسلمانان واقعي حقيقتي تلخ دانست و با طرح برخي سوالات در بيان ديدگاهش گفت: چرا شرايط فعلي كشور بايد به سمتي پيش برود كه دايره‌ها هر روز تنگ‌تر شود و اختلافات به سمتي پيش رود كه برخي سياستمداران حتي تحمل خود را نداشته باشند و مسائلي جديد مثل شرايط سني براي انتخابات را به ميان بكشند.
انصاري‌راد: كسي نمي‌تواندحق انتخاب را از ملت سلب يا مصادره كند
رييس كميسيون اصل نود قانون اساسي در مجلس ششم در سالگرد دکتر بازرگان گفت: قانون اساسي دغدغه‌ي مهم بازرگان هم به شمار مي‌رفت، چراكه بعد از دفاع ملي از عقايد اسلامي، حاكميت ملي و مردم در سرنوشتشان نيز دفاع مي‌كند.
انصاري‌راد تصريح كرد: حق انتخاب و آزادي در سرنوشت از جمله حقوقي است كه خداوند به بندگان داده است لذا كسي نمي‌تواند اين حق الهي را از ملت سلب يا مصادره كند.
وي با اشاره به رفتار و منش پيامبر (ص) در آن زمان با اطرافيان و حتي دشمنان، گفت: عده‌اي به نام عدم اعتقاد به اسلام و عدم التزام عملي به جمهوري اسلامي رد صلاحيت و از صحنه خارج شدند؛ چنين عملكردي به چه معناست؟
وي با استناد به اصل 56 قانون اساسي، گفت: مردم حق انتخاب، وتو، نقض و اعتراض دارند، لذا مي‌توانند قدرتي را كه در نظام جمهوري اسلامي بر اين اساس استوار است در اختيار داشته باشند و كسي نمي‌تواند چنين حقي را از آنها بگيرد.
بوش :همه کشورها به آمریکا باید پاسخگو باشند
جرج‌‏دبليو بوش" در خصوص تحريم برخى شركت‌‏هاى چينى به‌‏بهانه مبادله كالا با ايران به شبكه خبرى "فاكس‌‏نيوز" پنتاگون، گفت: پكن از نگراني‌‏هاى آمريكا كاملاً آگاه است؛ ما تمام حقايقى را كه مي‌‏توانستيم جمع آورديم و نه‌‏تنها براى چين بلكه براى كشورهاى ديگر روشن خواهيم كرد كه بايد پاسخگو باشند.
پایگاه استبداد از دید رایس
کاندوليزا رايس " نامزد پيشنهادى "جرج بوش " رييس جمهورى آمريکا براى احراز پست وزارت امور خارجه اين کشور مدعى شد که کشورهاى بلاروس ، کوبا، ايران ، ميانمار، کره شمالى و زيمبابوه "پايگاه استبداد" در جهان هستند.


This page is powered by Blogger. Isn't yours?