Sunday, January 23, 2005

*مجلس رهبری * 

عضوفراكسيون اقليت مجلس آبادگر:اگرآقایان ناراحتند دستور دهند دولت استعفا دهد تا انتخابات را به دست گيرند!
عضو فراكسيون اقليت مجلس اظهار كرد: اگر آقايان خيلي ناراحتند و هر روز در صدد استيضاح وزيري هستند؛ دستور دهند كه آقاي خاتمي و دولت وي يك جا استعفا دهند تا هم كار مجلس راحت ‌شود و هم دغدغه‌ي آقايان حل شود، به اين وسيله انتخابات آينده نيز به دست‌شان مي‌رسد.
ادامه...
کاسه صبر شیخ قدرت لبریز شد!
قدرت الله ايماني از استيضاح كنندگان حاجی كه در هر جسله علني يك تذكر درخصوص استيضاح در دستور كار دارد بار دیگر اعتراض خود را در يك جمله كوتاه خلاصه كرد و خطاب به رييس مجلس گفت: صبر و حوصله ما به سر آمد، استيضاح را اعلام وصول كنيد.
راه یافته بناب: ‌به راستي آيا شايسته است افرادي كه نتوانستند قوه مجريه را به دست گيرند تمام زحمات دولت را نقد كنند
كيهان؛ رسول صديقي ، راه یافته بناب در نطق پيش از دستور گفت:‌به راستي آيا شايسته است افرادي كه حزب و تفكر آنها در سالهاي گذشته نتوانستند قوه مجريه را به دست گيرند تمام دستاوردها و زحمات دولت را در گذشته نقد كنند و با حرمت شكني افرادي كه ستون هاي اين نظام بودند آن را تهديد نمايند و دولت را در زمان موسوي، هاشمي رفسنجاني و خاتمي بي كفايت جلوه دهيم. آيا شايسته است دولت هايي كه جز عشق خدمت به مردم محروم و شكوفايي كشور دغدغه اي نداشتند ناموفق جلوه دهيم. آيا در همين ده سال گذشته مگر تورم 49 درصدي به 15 درصد و رشد 3 درصدي به 6/7 درصد نرسيد. مگر تغيير رشد 8 درصدي و رسيدن به قله در منطقه در افق بيست ساله جز با اين دستاورد متصور بود.
آبادگران به سررسید دانشگاه تهران هم اعتراض کرد
رسالت نوشت: اخيراً‌ سر رسيدي از سوي دانشگاه تهران و به بهانه هفتادمين سالگرد تأسيس اين مركز آموزشي چاپ و براي برخي مسئولين، نمايندگان و اساتيد دانشگاه ها ارسال شده كه در آن به بهانه سابقه حضور برخي چهره ها در سال هاي قبل، از عناصر بدسابقه اي تجليل شده است. در اين سررسيد از هوشنگ نهاوندي رئيس دفتر فرح، منوچهر اقبال از سرسپردگان رژيم پهلوي و چند چهره فراماسونر تجليل شده است. ديروز طي تذكري از سوي خانم ها فاطمه آليا ، فاطمه رهبر و لاله افتخاري راه یافتگان تهران به اين اقدام موهن اعتراض شد.
تذکر راه یافته تهران به وزیر علوم در مورد تحرکات ضد دینی در دانشگاه
كيهان؛ رياض راه یافته تهران طي تذكري در جلسه علني امروز به وزير علوم متذكر شد تا درباره تحركات ضد ديني در يك دانشگاه واكنش نشان دهد. عضو كميسيون اصل 90 مجلس از توفيقي خواست با عوامل ايراد مطالب توهين آميز به ساحت مقدس حضرت علي (ع) از تريبون دانشگاه اميركبير برخورد كند.
واکنش زنان آبادگر در برابر شرکت هاليبرتون
كيهان؛ سه راه یافته زن مجلس با امضاي بيانيه اي نسبت به سرمايه گذاري يك مقام آمريكايي و يكي از اعضاي تيم مذاكره كننده كشورمان در پرونده هسته‌اي در منابع نفتي كشور واكنش نشان دادند. اين بيانيه به امضاي خانمها، آجرلو (كرج)، شريعتي (مشهد) و شايق (تبريز) رسيده است. نمايندگان مزبور با اشاره به مالكيت شركت آمريكايي هاليبرتون كه ديك چني معاون رئيس جمهور آمريكا از سهام داران اصلي آن است انعقاد قرارداد با اين شركت را مورد سئوال قرار داده اند. در اين بيانيه از اينكه سيروس ناصري _ عضو تيم مذاكره كننده هسته اي كشورمان_ عضو هيأت مديره شركت نفي اورينتال و يكي از شركت هاي طرف قرارداد است است ابراز نگراني شده و آمده است: سيروس ناصري با كمك يكي از مسئولان دفتر سازمان ملل در ايران و چند فعال كارتل هاي انرژي، شركت نفتي خود را در انگليس و دبي به ثبت رسانده و در خيابان ناهيد در خيابان آفريقا فعاليت دارد، نمايندگان مزبور پرسيده اند: آيا زمان آن نرسيده است كه افراد مسئول و ارشد از رانت هاي اين چنيني محروم شوند و مورد سوال قرار بگيرند؟ آيا يك زنگ خطر جدي براي تجديد نظر در وضعيت فعلي تيم هسته‌اي ايران نيست؟
مجلس حامی مستضعفان به طرح رفع تبعيض از مناطق محروم رای نداد
راه یافتگان مجلس هفتم به يك فوريت طرح رفع تبعيض در مناطق محروم شهرها و بخش هاي كشور راي ندادند. در جلسه علني امروز مجلس، يك فوريت طرح رفع تبعيض در مناطق محروم شهرها و بخش هاي كشور مطرح شد اما به تصويب نمايندگان نرسيد.
ابراهيم كارخانه اي راه یافته همدان در بيان فوريت طرح مذكور هدف آن را استفاده يكسان مناطق مختلف شهر از امكانات عنوان كرد.
وي گفت: روح اين طرح برپايه عدالت اجتماعي استوار است لذا بايد قانوني باشد كه مسئولان را ملزم به توجه مناطق محروم براي رسيدن به اين عدالت اجتماعي كند.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?