Tuesday, January 25, 2005

*و... 

مجيد انصاري :نمایندگان مجلس خواستار برکناری 50 مدیر شده بودند !
مجيد انصاري در جمع خبرنگاران گفت: طراحان اسيتضاح خواستار بركناري بيش از 50 نفر از مسوولان و مديران وزارتخانه آموزش و پرورش شده بودند.
وي اظهار داشت: طراحان استيضاح خواستار بركناري 6 نفر از مديران ارشد وزارت آموزش و پرورش و حدود 50 نفر از مديران مياني شده بودند.
انصاري تصريح كرد: هيات دولت اين را به مصحلت نمي‌دانست و معتقد بود يك مدير تابع شرايط قانوني خود است. اگر مديري ضعيف باشد دولت در دفاع مطلق از هيچ مديري نخواهد بود، ولي استيضاح به نفع جامعه نيست.
وي معتقد است با استيضاح حاجي، وزارت آموزش و پرورش كه مهم‌ترين وزارتخانه با بيش از يك ميليون كارمند و 18 ميليون دانش آموز مي‌باشد دچار تزلزل جدي و به زيان مردم تمام مي‌شد.
بیانیه جبهه مشارکت در مورد انتخابات عراق
جبهه مشارکت ايران اسلامى" ، با صدور بيانيه اى درباره انتخابات عراق تاکيد کرد که "تشکيل يک نظام دموکراتيک در عراق مىتواند بهترين نتيجه را براى منافع و امنيت منطقه و جمهورى اسلامى ايران به ارمغان آورد".
در اين بيانيه آمده است :از همه تصميم گيران و ارگان هاى جمهورى اسلامى ايران خواسته شده است که به هر نحو ممکن براى برگزارى هر چه باشکوه تر انتخابات در عراق مساعدت کنند.
اين بيانيه تاکيد کرد : اينک پس از۳۵ سال سرکوب مستمر،تجربه انتخابات آزاد مى تواند با کنترل دور خشونت و ترور، حلاوت حکومت مردمى و به دست گيرى سرنوشت به وسيله خود مردم را براى ملت عراق به ارمغان آورد.
اين بيانيه مىافزايد : عقلانيت سياسى حکم مىکند همه مردم عراق ، فارغ از دسته بندى هاى قومى با هوشيارى از هرگونه تفرقه افکنى و قوم گرايى پرهيزکرده و با رعايت حقوق همه قوميت ها و پيروان همه مذاهب و اديان ، به خصوص توجه به حقوق اقليت ها روند شکلگيرى دولت ملى در چارچوب کشورى يکپارچه راتقويت کنند.
جبهه مشارکت ايران اسلامى در ادامه بيانيه خود نوشت : برگزارى انتخابات پارلمانى در عراق اتفاقى مهم و در خور تامل است که مىتواند تاثيرات درازمدتى بر تحولات منطقه داشته باشد.
اين تشکل سياسى تصريح کرد مردم سالارى نيازمند پيش نيازهايى است که در صدر آن "فرهنگ سازى در جهت تعامل ، تحمل و ارتقاى درک عمومى از مفاهيم دموکراتيک و حقوق بشر" است .
بيانيه جبهه مشارکت ايران اسلامى متذکر مىشود : تصور صدور دموکراسى به صورت آنى و از طريق لشگر کشى ، اقدامى ساده سازى و بدون توجه به پيچيدگى هاى فرايند استقرار دموکراسى است .
آیت الله صافی گلپایگانی: زنان را از كشورهاي ديگر با چه وضعيتي آورده‌اند،چرا اين‌ها را محكوم نمي‌كنيم؟
آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به برگزاري اولين دوره‌ي بازي‌هاي زنان پايتخت‌هاي كشورهاي اسلامي و آسيايي در تهران گفت: زنان را از كشورهاي ديگر با چه وضعيتي آورده‌اند، چرا اين‌ها را محكوم نمي‌كنيم؟
وي همچنين با اشاره به حضور غلامعلي حداد عادل در مراسم افتتاحيه‌ي اين بازي‌ها گفت: رييس مجلس به آنجا رفته و مي‌گويد ما ارزش‌هاي اسلامي را حفظ مي‌كنيم، كدام ارزش؟ اينها ضد ارزش است.
اين مرجع تقليد با اشاره به برگزاري همايش صفي‌الدين ارموي خاطرنشان كرد: از بودجه‌ي بيت‌المال همايش‌هايي نامناسب نظير همايش صفي‌الدين برگزار مي‌كنيد.
پاسخ روابط عمومي آموزش و پرورش به روزنامه همشهری در مورد تغییر
مدیریت

روابط عمومي آموزش و پرورش در خصوص خبر همشهري با عنوان «عدم استيضاح حاجي قوت گرفت» كه دوشنبه پنجم بهمن ماه در صفحات ۱ و ۲۶ به چاپ رسيد جوابيه ذيل را ارسال نمود.
۱ _ هيچ مديري در هيچ يك از سطوح مديريتي تغيير نكرده و قرار هم نيست به خواسته هاي غيرمستند و بدون استدلال و غيرمنطبق با آيين نامه عزل و نصب مديران، تغيير كند.
۲ _ جناب آقاي مهندس علاقه مندان (معاون وزير و رييس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي)كه اميد است هرچه زودتر خداوند متعال شفاي عاجل به ايشان عطا فرمايد مديري متخصص، دانا، متدين و كارآمد است و وجودش براي نظام تعليم و تربيت كشور بسيار ارزشمند و مفيد و مغتنم است و اين امر مورد تاييد همه كساني است كه آموزش و پرورش اين كشور را مي شناسند و دغدغه تعالي آن را دارند.
۳ _ دفتر منطقه اي آيسسكو برخلاف تصور آن روزنامه چند اتاق كوچك در سعادت آباد نيست بلكه دفتري است منطقه اي و مستقر در ايران كه ۱۲ كشور اسلامي منطقه را زيرپوشش خدمات علمي، آموزشي و فرهنگي خود دارد. (كه آن روزنامه، با دبيرخانه كميسيون ملي آيسسكو مستقر در دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي واقع در سعادت آباد يكي دانسته و ظن ناصواب خود را مبني بر كم و زيادي اتاق و نقش آن در تنزل و ارتقاء جاه و منزلت افراد تعميم داده است).
۴ _ مدير دفتر مزبور قبلا جناب آقاي مهندس هادي عزيززاده بوده است كه در انتخابات اخير شوراي اجرايي سازمان آيسسكو كه مركب از نماينده پنجاه و يك (۵۱) كشور اسلامي است در رقابتي سخت به سمت معاون سازمان انتخاب گرديد و براي اولين بار كشورمان موفق شده است در بالاترين سطح پس از مديركل، يكي از مديران لايق آموزشي را با تلاشي پيگير در عرصه بين المللي بر صدر نشاند.
۵ _ آقاي مهندس هادي عزيززاده نيز قبلا معاون وزير و دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش بود كه براساس پيشنهاد به مديركل آيسسكو مديريت دفتر منطقه اي آيسسكو مستقر در ايران را برعهده داشت.
۶ _ آقاي مهندس علاقه مندان بر حسب تمايل شخصي و خستگي فراوان بارها تقاضاي اشتغال در مسئوليتي كه فشار روحي و رواني كمتري به وي وارد كند داده بود كه هربار به دليل حساسيت شغل و پروژه هاي كيفيت بخشي متعددي كه در سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي طراحي شده و درحال اجراست، با درخواست ايشان موافقت نشد و اينك با فراهم شدن فرصت دفتر منطقه اي كه هم به لحاظ كيفيت و منزلت شغلي در خور ايشان است و هم اكنون امكان بهره مندي از نظرات صائب ايشان براي ساير كشورها فراهم مي باشد با اين تقاضا موافقت شد و به مديركل سازمان آيسسكو پيشنهاد گرديد كه خوشبختانه حسب اطلاع مورد قبول ايشان واقع شده است و اميد است ان شاءالله با شفاي عاجل و كامل آن عزيز اين امر به زودي محقق شود.
۷ _ در هيچ يك از تماس هاي نمايندگان محترم تقاضاي تغيير معاونان وزارتخانه مطرح نشده و انتساب تصميم مذكور به تقاضاي استيضاح وجهي ندارد.
۸ _ عزل و نصب در وزارت آموزش و پرورش تابع قواعد مشخص و اعلام شده اي است كه محور آن مصوبه شوراي عالي اداري است و خارج از آن قاعده قابل اجرا نمي باشد و انجام و يا عدم انجام استيضاح تاثيري در اين روند نخواهد داشت.This page is powered by Blogger. Isn't yours?