Wednesday, January 26, 2005

*و... 

استراو بعد از ديدار با رايس: مقامات آمريکا راه حل ديپلماتيک را ترجيح ميدهند
جک استرا، وزير امور خارجه بريتانيا پس از ديدار ديرگاه دوشنبه با کانداليزا رايس وزير منتخب امور خارجه آمريکا گفت: مقامهاى بلند پايه آمريکا در برخورد با برنامه اتمی جمهورى اسلامى ، استفاده از راه هاى ديپلماتيک را بر اقدام نظامى ترجيح مى دهند. وى در مصاحبه با شبکه خبرى BBC گفت در ديدار با خانم رايس موضوع اقدام نظامى عليه ايران مطرح نشد. وزارت امور خارجه بريتانيا برای دفاع از سودمندی مذاکره با ايران، پرونده مفصلى فراهم آورده است. اين پرونده که بنا برگزارشها تلاشهاى ديپلماتيک آلمان، بريتانيا و فرانسه در مذاکره با ايران را تشريح مي‌کند، و استدلال مي‌کند که مذاکره تامين کننده منافع ايران و جامعه جهانى است و در عين حال حق ايران را در بهره‌گيرى صلح‌جويانه از انرژى هسته‌اى محترم مي‌شمارد.
ابراز علاقه اوکراین برای رابطه با ایران
«ويكتور يوشچنكو » رئيس جمهوري جديد اوكراين در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسکو از همكاريهاي مشترك در زمينـه هاي اقتصـادي و صنعتي بويژه طرح توليد مشترك هواپيماي ايران 140 و طرح احداث خط لوله گاز ايران به اروپا از طريق اوكراين بحث و تبادل نظر كرد.
يوشنكو نيز در اين ديدار با استقبال از طرح انتقال منابع انرژي جمهوري اسلامي ايران به اروپا از مسير اين كشور و گسترش همكاريهاي دوجانبه , ابراز علاقه مندي كرد در اولين فرصت از جمهوري اسلامي ايران بازديد كند.
حمله روزنامه کیهان به سازمان ملی جوانان
كيهان نوشت: سازمان ملي جوانان فارس از يكي از عناصر شناخته فرقه ضاله بهاييت خواست يا يك NGO تشكيل دهد. "انجمن دوستداران تخت جمشيد" كه در پي اين حمايت شكل گرفته است اقدام به برپايي مراسم و جشن‌هاي گوناگوني طي ماه‌هاي اخير كرده و آيين ويژه جشن شب يلدا از مهمترين آنها بوده است كه در مجتمع تحت مديريت معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي برپا شد و در آن استاندار فارس، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسئولان استان حضور داشتند اين در حالي است كه اداره اطلاعات و نيز معاونت اطلاعات نيروي انتظامي استان فارس، وابستگي رئيس انجمن دوستداران تخت جمشيد را به فرقه ضاله مزبور به اطلاع رئيس سازمان ملي جوانان فارس در موضعي دوگانه نشر عقايد بهاييت را توسط مدير انجمن مزبور رد كرده، اما گفته است از وي خواسته‌ام از مسئوليت خود در اين انجمن استعفا دهد.
بسيار بسيار دلچسب
كيهان نوشت: يكي از نمايندگان_ كه در جلسه علني پريروز نيز بر اعلام وصول طرح استيضاح توسط هيأت رئيسه مجلس اصرار داشت- در حاشيه جلسه علني امروز در پاسخ خبرنگاري كه از وي پرسيد "حالا مي‌خواهيد چكار كنيد؟" گفت: اگر نظارت بر عملكرد مسئولان اجرايي و استيضاح وزيران، تكليف قانوني است، اطاعت از فرمان رهبري هم وظيفه شرعي و قانوني است و هم بسيار بسيار دلچسب و شيرين مي‌باشد.
رئيس كل بانك مركزي: با اجراي طرح كاهش نرخ سود بانكي برخلاف 174 كشور جهان عمل خواهيم كرد
جهان صنعت؛ ابراهيم شيباني، رئيس كل بانك مركزي گفت: با اجراي طرح كاهش نرخ سود بانكي برخلاف 174 كشور جهان عمل خواهيم كرد. بانك مركزي بدون ترديد موافق كاهش اين نرخ است اما بايد راه مناسب آن را پيدا كند. اگر هزينه خدمات قابل ارائه به مردم دريافت نشود كشور در آينده بايد خسارات سنگيني براي جبران آن پرداخت كند. نمي‌توان قيمت هر كالا و خدماتي را مصنوعي ارزان كرد. دولت و بانك مركزي به شدت مخالف افزايش قيمت‌ها هستند به طوري كه جلساتي به رياست معاون اول رئيس جمهوري هر دو هفته يكبار فقط براي كنترل قيمت ها تشكيل مي شود. از آنجا كه به تازگي آب بها گران شده بود رئيس جمهوري دستور داد تمام اضافه پول‌هاي دريافتي از اين محل به هموطنان بازگردانده شود.


This page is powered by Blogger. Isn't yours?