Tuesday, February 01, 2005

و... 

پاسخ وزیر اطلاعات به حاتمی کیا : اميدوارم كه فضاي مطلوب براي نمايش فيلم به رنگ ارغوان هر چه زودتر فراهم شود
حجت‌الاسلام والمسلمين علي يونسي، وزير اطلاعات در پي نامه اخير ابراهيم حاتمي‌كيا، كارگردان فيلم “ به رنگ ارغوان” طي نامه‌اي به اظهارات وي پاسخ گفت و اظهار اميدواري كرد كه فضاي مطلوب وي براي نمايش فيلم هر چه زودتر فراهم شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، ايسنا، متن اين نامه به شرح زير است:
هوالحبيب
برادر عزيز جناب آقاي حاتمي‌كيا
سلام عليكم،
احتراما، نامه‌ي پرشور و شعور شما را مطالعه نمودم، تصميم شايسته را ارج مي‌نهم و به تيزهوشي و سعه‌ي صدر شما آفرين مي‌گويم.
بي‌ترديد چنين اقدام شجاعانه‌اي از نسل انقلاب و دفاع مقدس دور از انتظار نيست؛ نسلي كه هنرمندانش محصولات به يادماني چون ديده‌بان، مهاجر، آژانس شيشه‌اي و ... ارائه كردند. هنري كه شهيد آويني پايه‌هاي نظري آن را تقويت نمود و عزيزاني چون جنابعالي آن را به منصه‌ي ظهور رساندند.
اطمينان دارم كه كارگردان «به رنگ ارغوان» در پي تقويت پايه‌هاي اقتدار دستگاه اطلاعاتي جمهوري اسلامي بوده است.
آرزو دارم فضاي مطلوب شما براي نمايش فيلم هر چه زودتر فراهم شود، در اين راستا آماده‌ي همكاري هستم.
علي يونسي
وزير اطلاعات »
معاون وزيرخارجه آمريکا: براي سران كشورهاي حوزه خليج‌‏فارس توضيح دادم كه در آينده چگونه با ايران رفتار خواهيم كرد
يك مقام بلندپايه آمريكا گفت: آمريكا با كشورهاي عرب حوزه خليج فارس در خصوص هماهنگي‌‏ سياست‌‏هاي‌‏شان در قبال آنچه تهديد بلندپروازي‌‏هاي هسته‌‏اي ايران خواند، مشورت و رايزني كرده است.
"جان بولتون" معاون وزارت امور خارجه آمريكا گفت:كشورهاي منطقه به خوبي از تهديدي كه از سوي ايران به آنها تحميل شده است، آگاه هستند.
به گزارش آسوشتيد پرس، وي در جمع خبرنگاران ادعا كرد: حمايت مكرر ايران از تروريست‌‏ها در صورتي كه به تسليحات هسته‌‏اي دست يابد، اين كشور را بسيار خطرناك مي‌‏كند.
بولتون افزود: چه آن ها به عنوان دولت ايران مستقيماً از اين تسليحات استفاده كنند و يا اين تسليحات را به گروه‌‏هاي تروريستي منتقل كنند هر دو مورد باعث نگراني ماست.
معاون وزير امور خارجه آمريكا در امور امنيت بين‌‏المللي و كنترل تسليحاتي گفت: موضع آمريكا را در خصوص مسأله ايران و اينكه چگونه در گذشته با اين كشور برخورد كرديم و در آينده چگونه رفتار خواهيم كرد، براي رهبران كشورهاي حوزه خليج فارس توضيح دادم.
وي در ادامه افزود: مي‌‏توانيم از طريق اقداماتي كه ما آنها را مورد بررسي قرار داده‌‏ايم ايران را براي ممانعت از دستيابي به فن‌‏آوري و مواد لازمي كه براي برنامه تسليحات هسته‌‏اي خود نياز دارد تحت فشار مضاعف قرار دهيم.
بولتون تصريح كرد: آمريكا از خاورميانه‌‏اي عاري از تسليحات هسته‌‏اي حمايت مي‌‏كند و احتمال تهديد هسته‌‏اي از سوي اسرائيل را رد مي‌‏كند.
وي در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: اسرائيل رابطه نزديكي با آمريكا دارد و ما اسرائيل را به عنوان تهديد در منطقه محسوب نمي‌‏كنيم زيرا از يك سو اسرائيل كشوري دموكراتيك است و از سوي ديگر متحد آمريكاست.
بولتون در پايان گفت: دستيابي ايران به تسليحات و يا گسترش تسليحات از سوي ايران، نشان‌‏دهنده اين است كه جامعه جهاني قدرت متوقف كردن كشوري كه قصد دستيابي به تسليحات هسته‌‏اي را دارد، نداشته است و به راستي اين امر درس بدي خواهد بود.
اعترافات فرزند" عنان" در مورد کمک به صدام
فرزند دبير کل سازمان ملل اعتراف کرد در مذاکرات برای فروش ميليون ها بشکه نفت عراق در زمان رژيم صدام حسين مشارکت داشته است.به گزارش روزنامه تايمز چاپ لندن ، کوجو عنان به يکی از دوستان نزديکش گفته است در مذاکره برای فروش 2 ميليون بشکه نفت عراق به شرکتی از کشور مغرب در سال 2001 مشارکت داشته است.
گفته می شود کوجو عنان به بازرسان سازمان ملل رشوه پرداخت کرده است تا آنان فروش غير قانونی نفت عراق را ناديده بگيرند.
به نوشته تايمز، اعلام اين خبر سبب شده است که بار ديگر فشارها بر کوفی عنان برای ترک کردن سازمان ملل افزايش پيدا کند.
سازمان ملل برنامه نفت در برابر غذا را برای عراق به اين شکل تنظيم کرده بود که نفت اين کشور فقط در برابر غذا و دارو به فروش برسد اما صدام با کمک منابع سازمان ملل به سوء استفاده از اين برنامه پرداخت.
آمريکا مدعی شده است دبير کل سازمان ملل به دليل حفظ منافع فرزندش در برابر سوء استفاده از برنامه نفت در برابر غذا سکوت کرده است.
يکی از دوستان نزديک کوجو عنان فاش کرد وی به بازرسان پول پرداخت کرده است و در فروش محموله های نفتی صدام به برخی کشورهای اروپايی نقش اساسی داشته است. قرار است بازرسان به زودی از کوجو عنان هم بازجويی کنند.
تايمز در ادامه نوشت: گزارش کامل پل والکر رييس گروه مستقل بررسی برنامه نفت در برابر غذا روز 8 يا 9 فوريه منتشر خواهد شد , اما به نظر نمی رسد والکر هيچ شخصی را به طور مستقيم مقصر اعلام کند. زيرا درگزارش قبلی هم چنين نکرد.
کوجو عنان از هر گونه اظهار نظر در اين زمينه خودداری کرده است.
روزنامه جمهوری اسلامی: دولت قطر برای فروش کانال ماهواره ای الجزیره در فشار است
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت :روزنامه « الشرق الاوسط » خبري مبني بر احتمال فروش كانال ماهواره اي « الجزيره » قطر را در سايت اينترنتي خود منتشر كرد. در اين خبر آمده است كه تصميم قطر ممكن است بخاطر فشارهاي آمريكا به ويژه ديك چني , دونالد رامسفلد , كونداليزا رايس و كالين پاول باشد , چرا كه آمريكايي ها اعتقاد دارند « الجزيره » بعنوان منبع اساسي اخبار در جهان عرب يكي از عوامل تهييج احساسات ضدآمريكايي و پيشتاز در توليد اخبار ساختگي درباره حوادث عراق است . يك مسئول قطري در اين باره گفته است : فشارها به حدي است كه دولت قطر را وادار نموده است درباره اتخاذ چنين تصميمي تسريع نمايد. در همين حال , صاحبنظران سياسي معتقدند اين شايعات , صرفا براي سرپوش گذاشتن بر وابستگي « الجزيره » به آمريكاست و حتي اگر اقدامي براي فروش اين كانال نيز صورت گيرد با همين هدف خواهد بود زيرا اين كانال تاكنون بطور غيرمستقيم خدمات زيادي به اهداف آمريكا در منطقه كرده و شايد درحال رسيدن به پايان تاريخ مصرف خود مي باشد.
ادعای روزنامه جمهوری اسلامی؛دست پنهان حزب مشارکت در بیانیه اقتصاددانان آشکار است
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت :با افشاي جزئيات جديدي از نامه 15 اقتصاددان به نمايندگان مجلس , مشخص شد يك عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت در نگارش و تنظيم اين نامه دست داشته است . هفته گذشته خبري منتشر شد كه 15 اقتصاددان در نامه اي با عنوان « سخن اقتصاددانان با نمايندگان مجلس » از چند طرح مجلس شوراي اسلامي از جمله طرح تثبيت قيمت ها , كاهش نرخ سود بانكي و برداشت از حساب ذخيره ارزي انتقاد كرده بودند. پيش از اين نيز با ارسال اشتباهي نطق پيش از دستور يك نماينده عضو فراكسيون اقليت (اصلاح طلبان ) به دفتر نماينده بوشهر توسط دفتر همين عضو مشاركت , نقش حزب مشاركت در تهيه و جهت دهي نطق هاي پيش از دستور برخي نمايندگان مجلس افشا شده بود. اين شخص كه نماينده مجلس ششم بود اكنون معاون يكي از وزراست .
روزنامه جمهوری اسلامی:کاهش قیمت نفت سناریو جدید آمریکا است
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون تازه ها خود با اشاره به سرمقاله روزنامه « نيويورك تايمز » به قلم توماس فريدمن آورده است : در ادامه سياست كاهش قيمت نفت تا حد 18 دلار براي هر بشكه و اعمال فشار اقتصادي به ايران براي عقب نشيني در برابر آمريكا را سناريوي ديگري دانسته است كه بدليل عدم تمايل بوش به كاهش قيمت نفت , تاكنون مورد توجه قرار نگرفته است .
ابراز تاسف آیت الله سیستانی به خاطر محروم شدن از شرکت در انتخابات
آیت الله سیستانی مرجعیت بزرگ شیعه در عراق از همه کسانی که روز گذشته در انتخابات سراسری به شکل گسترده شرکت کردند قدردانی کرد.به گزارش خبرگزاری اخبار عراق در پیام آیت الله سیستانی از حضور چشمگیر مردم عراق به رغم تهدید گروه های تروریستی مخالف اراده مردم تمجید شده است .
آیت الله سیستانی همچنین گفت از اینکه به خاطر ایرانی بودن نتوانسته است در انتخابات روز گذشته شرکت کند ناراحت است .
عراق ورابطه تهران -واشنگتن
همبستگي در سرمقاله خود در خصوص انتخابات عراق، نوشت: ما چه بخواهيم و چه نخواهيم، در عراق، دولتي مردمي شكل گرفته است. اين دولت، متأثر از سياست‌هاي كاخ سفيد و پنتاگون، عمل خواهد كرد. بنابراين، اگر ايران بخواهد با دولت جديد عراق، به صورت مسالمت آميز رفتار كند، مصلحت، ايجاب مي‌كند، نخست ترك مخاصمه با آمريكا و اعلام و سپس ، باب مذاكره و گفتگو با هدف عادي سازي روابط، آغاز شود.
مجاهدين خلق از نظر اروپا هیچ هویتی ندارد
كيهان نوشت: پس از آنكه اتحاديه اروپايي، گروهك مجاهدين خلق (منافقين) را در ليست گروه‌هاي تروريستي قرار داد، دولت آلمان نيز درصدد برآمده است تا در قبال حضور اعضاي اين گروهك در كشور خود سياست‌هاي جديدي را اتخاذ كند. به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه آلماني تاگس اشپيگل، اتحاديه اروپايي مدتي است كه گروهك منافقين را به عنوان يك گروه تروريستي قلمداد كرده و در اين زمينه خاطر نشان ساخته است كه اعضاي اين گروهك هيچ هويتي ندارد.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?