Wednesday, February 02, 2005

*و... 

توهم راه یافتگان
همبستگي: محسن صفايي فراهاني،‌معاون وزير اقتصادي گفت: وقتي تنها سه ماه بعد از تصويب لايحه برنامه چهارم توسعه توسط مجلس هفتم، طرح هايي درتضاد با برنامه چهارم به تصويب مجلس مي رسد، طبيعي است كه براي اقتصاددانان و صاحب نظران سياسي اين سوال به وجود مي‌‏آيد كه چگونه دريك نهاد قانونگذار ظرف چندماه تصميماتي در تضاد و تعارض با يكديگر اتخاذ مي شود؟! اين كه برخي ها فكر مي‌‏كنند اطلاعات طبقه‌‏بندي شده دولت در اختيار اقتصاددانان يا نمايندگان فراكسيون اقليت مجلس قرار گرفته است، به طورحتم دچار توهم شده‌‏اند. كساني كه اين روزها احساس مي‌‏كنند درخصوص مشاوره برخي از نمايندگان، صاحبنظران و اقتصاددانان با برخي مديران دولتي، كشف بزرگي انجام داده‌اند و دنبال جوسازي هستند، بدانند كه اصلاح طلبان طي اين چند سال با اين گونه جوسازي‌ها بيگانه نيستند.
حفظ منافع ایران از نظر معاون وزير دفاع آمريکا
آفتاب يزد: "داگلاس فيث" معاون وزير دفاع آمريکا گفت: واشنگتن از تلاشهاي ديپلماتيك اتحاديه اروپا در مورد فعاليتهاي هسته‌اي ايران حمايت مي‌کند، اميدواريم اين فعاليتهاي ديپلماتيک به نتيجه برسد. جلوگيري از دستيابي ايران به سلاحهاي هسته‌اي، بهترين راه براي حفظ منافع ايران است و بهتر است که خود ايرانيان به اين واقعيت پي ببرند. ليبي بهترين نمونه براي ايران در مورد ترک فعاليتهاي هسته‌اي است.
قالیباف :چرا آئین نامه شهروندی حجاب نمی نویسیم ؟
سردار قاليباف فرمانده نيروى انتظامى در يك سخنرانى در قم در خصوص عدم جلوگيرى از بى حجابى در شهرها گفت: ما هم در قانون و هم در اجراى قانون مشكل داريم، حجاب تعريف مشخص دارد، اما نمى دانم چرا ما آيين نامه شهروندى نمى نويسيم و حجاب را تعريف نمى كنيم تا همه آن را رعايت كنند. قاليباف در پاسخ به انتقادى مبنى بر علل ديدار با وبلاگ نويسان تصريح كرد: من به عنوان مسئول امنيت وظيفه دارم امنيت هر شهروند جمهورى اسلامى كه قانون را پذيرفته تامين كنم به جز مجرمين و آن هم به اندازه جرمشان. وى افزود: اين افراد متهم هستند، اگر متهم اعتراض داشت بايد حرف او را بشنوم و به اعتراض پاسخ دهم. مهم اين است كه من در اين ملاقات زدوبند نكنم و وظيفه ام را به درستى انجام دهم.
محمد رحمتی وزیر شد
محمد رحمتي»، دومين پيشنهاد رييس جمهور براي تصدي وزارت راه در جلسه‌ي امروز مجلس با 170 راي موافق، از مجلس اعتماد گرفت.
در اين جلسه كه پيش از راي‌گيري اعلام شد فراكسيون اكثريت مي‌خواهد به صورت فراكسيوني به رحمتي راي دهد، پس از راي‌گيري با حضور 217 نماينده، 210 راي اخذ شده كه رحمتي با 170 راي موافق، 29 راي مخالف و 18 راي ممتنع وزير راه شد.
بوش در خطابه سالانه خود از راه‌‏حل صلح‌‏آميز براي برنامه هسته‌‏اي ايران دفاع خواهد كرد
يكي از معاونان بلندپايه بوش گفت: بوش در خطابه سالانه خود در ايالات‌‏متحده روشن خواهد ساخت كه وي خواستار راه‌‏حلي صلح‌‏آميز براي برنامه هسته‌‏اي ايران است.
اين مقام آمريكايي كه در كاخ‌‏سفيد سخن مي‌‏گفت، نگراني‌‏ها را در مورد احتمال استفاده واشينگتن از اقدام نظامي بر ضد ايران بعد از گذشت 22 ماه از حمله به عراق را مسخره كرد و افزود: متوجه شده‌‏ام كه مردم به اظهارات رئيس‌‏جمهور كه بارها تأكيد كرده كه معتقد است ديپلماسي و همكاري با متحدان اروپايي، مؤثرترين راه براي آرام‌‏كردن اوضاع است، توجهي نمي‌‏كنند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه اين مقام آمريكايي گفت: بوش نه‌‏تنها در خطابه سالانه ايالات متحده بلكه در اظهارات آينده خود، اين مسأله را كماكان به‌‏وضوح بيان خواهد كرد.
اسرائیل ادعا کرد :شايد ايران موشك‌‏هاي سام18 را به حزب‌‏الله لبنان داده باشد !
يك روزنامه اسرائیلی در راستاي جنجال‌‏سازي بر ضد كشورمان، ادعاي احتمال كمك ايران به حزب‌‏الله لبنان براي دستيابي اين جنبش به موشك‌‏هاي روسي سام 18 را مطرح كرد.
پايگاه اينترنتي روزنامه عكاظ، چاپ عربستان‌‏سعودي به نقل از روزنامه "معاريو" نوشت: اسرائيل نگراني خود را از اين موضوع كه تلاش‌‏هايش براي جلوگيري از دستيابي حزب‌‏الله لبنان به موشك‌‏هاي سام 18 به شكست انجاميده باشد، ابراز كرد.
به ادعاي معاريو، حزب‌‏الله لبنان آن‌‏گونه كه به نظر مي‌‏رسد به اين موشك روسي پيشرفته از طريق منابع ديگري غير از سوريه و چه‌‏بسا به كمك ايران دست يافته است.
روزنامه معاريو، بر اساس آنچه ارزيابي منابع امنيتي اسرائيل خواند، ادعا كرد: به‌‏رغم تلا‌‏ش‌‏هاي ديپلماتيك زياد اسرائيل، اين موشك‌‏ها در اختيار حزب‌‏الله قرار گرفته است.
اين روزنامه صهيونيستي در ادامه افزود: نهاد اطلاعاتي اسرائيل، چند هفته پيش آگاهي يافت كه روسيه قصد فروش اين نوع موشك به سوريه را دارد كه برد آنها بيش از سه كيلومتر است.
معاريو، اين امر را خطري بزرگ‌‏تري به نسبت موشك‌‏هاي ستريلا براي هواپيماهاي خود دانست و اين نگراني را در اسرائيل ايجاد كرد كه سوريه اقدام به انتقال اين موشك‌‏ها به حزب‌‏الله كند؛ امري كه دولت آريل شارون، نخست‌‏وزير اسرائيل را بر آن داشت تا در جهت لغو اين قرارداد نظامي فشار وارد كند.
تشکر استراو از ایران
وزير خارجه‌ انگليس‌ در سخناني‌ در مجلس‌ اين‌ كشور، همكاري‌ ايران‌ در برگزاري‌ انتخابات‌ عراق‌ را بسيار مثبت‌ ارزيابي‌ كرد.
جك‌ استراو گفت‌: با وجود اينكه‌ هنوز گزارش‌ رسمي‌ از روند برگزاري‌ انتخابات‌ عراق‌ در ايران‌ توسط‌ سفارت‌ انگليس‌ در تهران‌ به‌ وزارت‌ خارجه‌ ارسال‌ نشده‌ است‌ اما من‌ با اطمينان‌ مي‌توانم‌ اعلام‌ كنم‌ دولت‌ ايران‌ حمايت‌ بسياري‌ از روند برگزاري‌ انتخابات‌ عراق‌ كرد. استراو همچنين‌ رابطه‌ ميان‌ شيعيان‌ عراق‌ و ايرانيان‌ را بسيار مثبت‌ و سازنده‌ توصيف‌ كرد و افزود: شيعيان‌ در تلاش‌ هستند تا بهترين‌ دستاورد را در انتخابات‌ عراق‌ داشته‌ باشند. وزير خارجه‌ انگليس‌ برگزاري‌ اين‌ انتخابات‌ را حركتي‌ به‌ سوي‌ آزادي‌ و دموكراسي‌ توصيف‌ كرد.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?