Sunday, February 06, 2005

*و... 

جدائی الیاس حضرتی از حزب همبستگی
الياس حضرتي درباره‌ علت جداشدنش از حزب همبستگي گفت:« به‌خاطر اختلاف سليقه از اين حزب جدا شدم، چون احساس كردم ادامه همكاري من با اين دوستان نمي‌تواند مفيد باشد؛ لذا از آنها در حزب همبستگي خداحافظي كردم.»
مديرمسوول روزنامه اعتماد با بيان اين مطلب افزود: «فعلا نمي‌خواهم در مورد دلايل اين كار صحبت كنم. اگر لازم باشد، در آينده به‌صورت مفصل دلايل آن را توضيح خواهم داد.»
رويترز: سناتورهاي آمريكا جلسه بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران را آغاز كرده‌‏اند
خبرگزاري رويترز گزارش داد: سناتورهاي آمريكا جلسه بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران را آغاز كرده‌‏اند.
سناتور "پت رابرتز" رئيس كميته اطلاعات مجلس سناي آمريكا گفت: هدف از بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران اين است كه هر گونه ضعفي در اطلاعات آمريكا در خصوص ايران براي سياست‌‏گذاران روشن شود و نيز آژانس‌‏هاي جاسوسي آمريكا منابع كافي براي پركردن شكاف در جمع‌‏آوري اطلاعات در مورد ايران را در دست داشته باشند.
سناتور "جان راكفلر" يكي از دموكرات‌‏هاي بلند پايه كميته اطلاعاتي مجلس سنا نيز در بيانيه‌‏اي گفت: يكي از درس‌‏هايي كه از عراق گرفتيم اين بود كه تمام اطلاعات را در ظاهر امر ارزشمند ندانيم و سوالات زيادي در ابتداي كار مطرح كنيم و نه در پايان.
رابرتز گفت: جلسه بازبيني در پشت درهاي بسته انجام مي‌‏شود و اين اقدام در مراحل اوليه خود قرار دارد.
در بخش ديگري از اين گزارش به نقل از كميته اطلاعاتي سنا آمده است: اين جلسه تحقيقاتي رسمي نيست و قرار نيست يافته‌‏هاي اين جلسه به طور عمومي مطرح شود.
بوستون‌‏گلاب به نقل از ديپلمات ها : ايران با بازرسي مجدد از پارچين موافقت كرد
روزنامه بوستون‌‏گلاب به نقل از ديپلمات‌‏هايي كه به نام آنها اشاره نكرده است، گفت: ايران با بازرسي آژانس بين‌‏المللي انرژي اتمي از مجتمع نظامي پارچين موافقت كرد.
اين ديپلمات‌‏ها كه خواستند نام‌‏شان فاش نشود، گفتند: هيچ تاريخي براي بازرسي تعيين نشده اما يكي از آنها گفت: احتمالاً اين بازرسي پيش از نشست شوراي حكام آژانس بين‌‏المللي انرژي اتمي در 28 فوريه انجام مي‌‏شود.
يك ديپلمات گفت: ايران 10 روز پيش موافقت خود را اعلام كرد.يكي از اين ديپلمات‌‏ها ندعي شد: اينكه آژانس خواستار دسترسي مجدد به ساير قسمت‌‏هاي سايت پارچين شده نشان‌‏دهنده اين است كه سؤالاتي در مورد ماهيت فعاليت‌‏هاي انجام‌‏شده در پارچين باقي مانده است.
مدير بخش مطالعات آمريکاي و کاناداي ريانووستي :مطمئناً در تغيير حكومت ايران به‌‏آمريكا كمك نخواهيم كرد
مدير بخش مطالعات آمريكا و كاناداي خبرگزاري ريانووستي، گفت: اگر بحث تغيير حكومت‌‏هاي ايران و كره‌‏شمالي در مذاكرات رؤساي‌‏جمهور روسيه و آمريكا مطرح شود مسكو با واشينگتن همكاري نخواهد كرد.
"سرگي روگوف" در كنفرانس خبري در خبرگزاري ريانووستي گفت: نشست رؤساي‌‏جمهور روسيه و آمريكا ممكن است باعث تحكيم روابط و يا منجر به سردي روابط شود.
وي معتقد است كه مسأله ايران و كره‌‏شمالي در ميان مسائل بين‌‏المللي مورد بحث در برنامه بوش و پوتين قرار دارد.
روگوف افزود: اگر در مذاكرات، مسأله رژيم‌‏هايي كه به‌‏دنبال گسترش تسليحات هسته‌‏اي هستند مطرح شود روسيه در اين زمينه همكاري نزديك خواهد داشت.
وي تأكيد كرد: اما اگر منظور آمريكا، تغيير رژيم ايران و كره‌‏شمالي باشد مطمئن هستم ما به آمريكايي‌‏ها كمك نخواهيم كرد.
مردم تركيه خواهان عدم همكاري دولت تركيه با واشنگتن در طرح‌‏هاي آمريكا عليه ايران شدند
شمار زيادي از مردم تركيه در اعتراض به سفر" كوندوليزا رايس"، وزير امور خارجه آمريكا با تظاهرات در برابر سفارت اين كشور در شهر آنكارا خواستار عدم همكاري دولت تركيه با واشنگتن در طرح هاي آمريكا عليه ايران شدند.
به گزارش پايگاه اينترنتي روزنامه البيان، چاپ امارات متحده عربي روز يكشنبه با اعلام اين مطلب افزود: اين تظاهرات از ميدان يوكسال در مركز آنكارا به سمت سفارت خانه آمريكا برگزار شد و تظاهركنندگان با سر دادن شعارهايي خواهان عدم همكاري دولت تركيه با آمريكا در طرح هاي اين كشور عليه ايران و خروج آمريكا از عراق و خاورميانه شدند.
برپايه اين گزارش، در اين تظاهرات نمايندگان احزاب چپ‌‏گرا و راست‌‏گراي تركيه، سنديكاهاي كارگري و سازمان هاي غير نظامي شركت داشتند.
كوندوليزا رايس شنبه شب در جريان سفر دوره اي يك هفته اي خود به اروپا و خاورميانه وارد تركيه شد و قرار است در آنكارا با مقامات تركيه ديدار و گفت و گو كند.
وي پيش از اين با سفر به انلگيس آلمان و لهستان با مقامات اين كشور ما ديدار و گفت و گو كرد.This page is powered by Blogger. Isn't yours?