Sunday, February 06, 2005

*انتخابات 84 * 

هشدار بهزاد نبوي نسبت به تهديد اساس جمهوريت:انتخابات، مجلس و جمهوريت مورد توجه دقيق امام(ره) بود
بهزاد نبوي عضو برجسته‌ي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي يكي از كهنه‌كارهاي عرصه‌ي سياست در ايران است.
وي هنگام استعفا از نمايندگي مجلس ششم با عنوان نايب رييس اين مجلس، در جلسه‌ي علني مجلس به دليل اعتراض به چگونگي روند انتخابات مجلس هفتم، در بخشي از متن استعفا‌يش خود را اينگونه معرفي كرد:«... 62 ساله، مسلمان و ايراني هستم. 32 سال قبل، به هنگام دستگيري، به منظور خودداري از افشاي اطلاعات مهم كه ممكن بود منجر به دستگيري و يا نابودي همرزمان و ضربه‌خوردن به مبارزه‌ي مسلحانه شود، اقدام به خوردن قرص سيانور كردم كه به دليل فساد عمل نكرد و به اين دليل 32 سال از خداوند عمر اضافي گرفته‌ام و هر لحظه آماده‌ي فدا كردن آن در راه دين، كشور و ملتم هستم...»
ادامه...

تاج‌زاده: جناح مقابل‌شان چه به اجماع برسند و چه نرسنددر وضعيت اصلاح‌طلبان اتفاقي رخ نخواهد داد
سيد مصطفي تاج‌زاده، عضو شوراي مركزي جبهه‌ي مشاركت ايران اسلامي در حاشيه‌ي مراسم معارفه‌ي محمدرضا خاتمي به عنوان معاون اول معين با اعلام اينكه انتخابات رياست جمهوري آتي به احتمال زياد براي نخستين بار به دور دوم كشيده خواهد شد، ادامه داد: اين وضعيت سبب شده كه جناح اصلاح‌طلب نسبت به عدم رسيدن به يك نامزد واحد در مرحله‌ي نخست حساسيت و نگراني دوره‌هاي گذشته را چندان بروز ندهد چرا كه اكثرا معتقدند در صورت عدم پيروزي در مرحله‌ي اول با همين تعدد نامزدها، در مرحله‌ي دوم با اجماع آنها در مورد نامزد اصلاح‌طلبي كه بيشترين آراء را در مرحله‌ي اول كسب كرده، ان‌شاءالله پيروز خواهند شد.
وي افزود: شرط رقابت سالم سياسي آن است كه نامزدها و جناح‌هاي مختلف و حاميان آنها حرمت يكديگر را حفظ كنند و به فعاليت‌هاي اثباتي خود ادامه دهند.
اين عضو شوراي مركزي جبهه‌ي مشاركت، با بيان اينكه حاميان دكتر معين در نظر دارند كه هم‌چنان با همان روش خاتمي در سال 76 يعني پيروي از اخلاق محمدي به ميدان انتخابات وارد شوند، اظهار داشت: ما حتي‌الامكان در مورد نامزد خود برنامه و همكاران او اثباتي صحبت كرده، اما خطراتي كه جامعه را تهديد مي‌كند، تبيين مي‌كنيم. اميدواريم به اين ترتيب با توجه به برنامه و تيم موردنظر مردم، معين در دور اول انتخاب شود و چنانچه انتخابات به دور دوم كشيده شد، تصور مي‌كنيم ديگر نامزدهاي دوم خرداد نيز از او حمايت خواهند كرد.
وي در پاسخ به اينكه "اجماع گروه‌هاي مقابل اصلاح‌طلبان و عدم اجماع اصلاح‌طلبان به منزله‌ي نقطه‌ي ضعفي براي اصلاح‌طلبان خواهد بود يا نه؟" گفت: چنانچه نامزدي از محافظه‌كاران بتواند به تنهايي 50 درصد آراء را به خود اختصاص دهد، عدم اجماع اصلاح‌طلبان تفاوتي در نتيجه حاصل نخواهد كرد. ولي از آنجا كه هيچ يك از نامزدهاي محافظه‌كاران چنين توانايي را ندارند، چنين نخواهد شد. مگر آنكه آنان كاري كنند كه مردم حاضر به شركت گسترده در انتخابات نشوند و يك انتخابات 15 - 10 ميليوني شكل بگيرد.
تاج‌زاده با تاكيد بر اينكه جناح مقابل‌شان در مرحله‌ي اول هيچ شانسي براي پيروزي در انتخابات ندارد، خاطر نشان كرد كه آنها چه به اجماع برسند و چه نرسند، در وضعيت اصلاح‌طلبان اتفاقي رخ نخواهد داد.
ولي اگر اصلاح‌طلبان اجماع برسد، قطعا در مرحله‌ي اول، آراء اكثريت را از آن خود خواهد كرد و اگر به اجماع هم نرسند، حداكثر در مرحله‌ي دوم، به پيروزي خواهند رسيد.
اين فعال سياسي، با بيان اينكه همه چيز بسته به رفتار مردم در آينده خواهد بود، چشم‌انداز اجمالي نظر و آراء مردم را حاكي از وضعيت مناسب اصلاح‌طلبان دانست.
وي در واكنش به اينكه برخي معتقد به احتمال حضور كانديداهايي در دقيقه‌ي 90 هستند كه فضا را به نفع خود تغيير خواهند داد، با رد چنين تصوري گفت: آن چهره‌هايي كه قدرت اين كار را دارند، هم‌چون مير حسين موسوي، بنا بر شركت در انتخابات ندارند.
انصاري‌راد: شكست جناح مقابل اصلاح‌طلبان در صورت عدم اجماع قطعي است
حسين انصاري‌راد ابراز عقيده كرد: شكست جناح مقابل اصلاح‌طلبان در صورت عدم اجماع قطعي است.
رييس كميسيون اصل 90 مجلس ششم با بيان اين‌كه ارادتمند همه اصلاح‌طلبان و مايل به پيروزي آنها هستم، گفت: اصلاح‌طلبان اگر متحد شده و بر سر يك كانديدا اجماع كنند و بتوانند نخبگان را جمع كنند موفق مي‌شوند؛ چرا كه راه ديگري براي خروج از بن‌بست در كشور وجود ندارد.
وي با تاكيد بر اين‌كه جز اصلاحات راه ديگري براي حل مشكلات كشور وجود ندارد، در مورد جناح مقابل اصلاح‌طلبان گفت: جناح مقابل ممكن است اجماع كنند اگر چه آنها با وضعيت فعلي بايد اجماع كنند.
محسن رضائی : درصورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري مهم‌ترين كارم برداشتن ذوالفقار علي(ع) و پياده كردن عدالت است
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري مهم‌ترين كارم برداشتن ذوالفقار علي(ع) و پياده كردن عدالت و از بين بردن فقر است.
دكتر محسن رضايي طي سخناني در مسجد چهار مردان قم، تحول در مديريت كشور را تنها تحول در مديران ندانست و گفت: مديريت بايد از اين مديريت پشت ميزي عوض شود، با مديريت گفتماني نمي‌توان كشور را اداره كرد. نيازمند مديريت عملياتي هستيم و مدير بايد جلوتر از كاركنان در خط مقدم باشد.
وي با بيان اين كه با دغدغه‌هايي به صحنه آمده‌ است، اظهار داشت: اگر 15 سال پيش در انتخابات شركت مي‌كردم، وضعيت اعتماد مردم خيلي بهتر از امروز بود، امروز هر نامزد انتخاباتي كه حرف مي‌زند مي‌گويند شعار است، از كجا معلوم به اين‌ها عمل شود و بي‌اعتمادي به وجود آمده است.
رييس ستاد كل نيروهاي مسلح : حضور فرماندهان در انتخابات حمايت همه‌جانبه مردم را خدشه دار می کند
سر لشگر فیروز آبادی رييس ستاد كل نيروهاي مسلح گفت : نظر شخصي من اين است كه اصولا نظامي‌ها شخصيت ممتازي در ذهن مردم دارند. اگر حضور فرماندهان نظامي در انتخابات به يك سنت سياسي تبديل شود، قاعدتا حمايت همه‌جانبه از فرماندهان نظامي خدشه‌دار خواهد شد، بنابراين كسي كه لباس سربازي مي‌پوشد، ترجيح دارد كه تا آخر سرباز بماند.
انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از احمد توکلی
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت : يكي از نامزدهاي احتمالي رياست جمهوري كه به سياه نمائي معروف است (احمد توکلی ) طي سخناني در محل امامزاده سيد صدرالدين قنبر شهر ميبد , از مخالفت خود با آيت الله هاشمي رفسنجاني دفاع كرد و مدعي شد اين مخالفت با عقيده رهبري نظام منافاتي ندارد و اگر اينطور بود آقا حتما نصيحت مي فرمودند! وي بدون اينكه به نهي صريح رهبري از تخريب ديگران توجه كند در سخنان خود يكبار ديگر عليه دولتهاي 15 سال گذشته سياه نمائي كرد. اين روزها , همزمان با دهه فجر , راديوهاي بيگانه نيز تلاش مي كنند عملكرد جمهوري اسلامي را زير سئوال ببرند.
ولايتي: جامعه ما آزادي كامل وجود دارد!
دكتر ولايتي در جمع مردم اصفهان گفت: «در جامعه ما آزادي كامل وجود دارد و سخنان دانشجويان با خاتمي در 16 آذر، حاكي از وجود همين آزادي‌ها در جامعه است. آزادي موجود در كشور، كمال مطلوب است. با وجود اين آزادي، مردم به راحتي مي‌توانند با مسوولان صحبت كنند و اين از دستاوردهاي بزرگ انقلاب است.»
اين كانديداي احتمالي رياست جمهوري ادامه داد: «انقلاب ما از هر لحاظ مستقل بود و به شرق و غرب وابستگي نداشت. انقلاب ما متكي به اسلام بود و با مبناي ايراني و اسلامي خود و بدون وجود هيچ الگويي توانست به پيروزي دست يابد. انقلاب‌ها در همه نقاط جهان يا انقلاب ماركسيستي بودند يا انقلاب ليبراليستي، ولي انقلاب ما انقلاب اسلامي بود.»
دفاع سيد حسن خميني از دوران اصلاحات
سيد حسن خميني درباره‌ي دستاورد اصلاحات طي دوران هشت‌ساله‌ي رياست جمهوري سيد محمد خاتمي تاكيد كرد: بزرگ‌ترين نتيجه‌ي اصلاحات سياسي اين است كه امروزه در آستانه‌ي انتخابات رياست جمهوري هيچ كس نمي‌داند چه كسي در ايران رييس جمهور مي‌شود.
سيد حسن خميني، فرزند يادگار امام (ره) امروز (شنبه) در گفت‌وگو با شبكه‌ي خبري الجزيره در ايام مبارك دهه‌ي فجر به بررسي مهم‌ترين مسايل سياست داخلي و خارجي كشورمان از جمله انتخابات نهم رياست جمهوري، رابطه‌ي ايران و اعراب، نگاه ايران به انتخابات عراق و تهديدات اخير مقامات آمريكايي عليه كشورمان پرداخت.
علي مطهري: نهضت زنان در دنياي امروز دروغ بزرگي بيش نيست
دكتر علي مطهري، ديگر همايش منطقه‌اي خواهران حزب موتلفه گفت : نهضت زنان در دنياي امروز دروغ بزرگي بيش نيست موضوع آزادي زنان از سوي كساني مطرح شد كه از اين‌كه در حصار خانواده هستند ناراحت بودند و با اين كار مي‌خواستند نظام خانواده را از هم بپاشند و خود كامروا شوند.
وي افزود: بدبختي‌هاي قديم ناشي از آن بود كه انسان بودن زن فراموش شده بود ولي در بدبختي‌هاي جديد زن بودن زن فراموش شد. در حقيقت در گذشته‌هاي دور بال علم شكسته شده بود و در دوره‌ي پهلوي بال ايمان زن را شكستند، اما انقلاب اسلامي اين دو نقص را برطرف كرد.
وي ادامه داد: صرف افزايش تعداد بانوان در دانشگاهها و ادارات موثر نيست. چرا كه اين افزايش بايد همراه با رعايت مقررات اسلامي باشد، امروز در دانشگاهها و ادارات ما حريم زن و مرد به طور كامل رعايت نمي‌شود.
مطهري خاطرنشان كرد: در آينده بايد به دنبال دولتي باشيم كه نسبت به اين امور حساسيت داشته باشد و نگران اين نباشد كه با مطرح كردن مسائل از قسمتي از جامعه طرد شوند؛ چرا كه كانديدايي كه اين مسائل را مطرح نمي‌كنند اصولگرا نيستند.
بادامچيان: موتلفه سياست راست، راديكال و محافظه‌كار ندارد
هم‌چنين اسدالله بادامچيان در اين مراسم با تجليل از انقلاب اسلامي ايران و رهبري آن اظهار داشت: ما در مسائل مربوط به سياست در مقابل ليبرال دموكراسي و ديكتاتوري ماركسيستي به ديدگاه‌هايي نو، مترقي و دنيا پسند نياز داريم كه از اسلام اهل بيت برمي‌خيزد.
وي يادآور شد كه ما در دانش هسته‌يي و دانش سلول‌هاي بنيادي به نقطه‌اي رسيد‌ه‌ايم كه غرب سعي دارد جلوي پيشرفت ما را بگيرد.
قائم مقام دبيركل حزب موتلفه‌ي اسلامي با بيان اين كه ايران بالاترين وجه نگراني استكبار جهاني است، گفت: موتلفه سياست راست، راديكال و محافظه‌كار ندارد چرا كه خط امام و ولايت چپ و راست ندارد.
وي همچنين وظيفه‌ي حضور مردم در صحنه‌ي انتخابات را يادآور شد و گفت: اگر خواهران در صحنه حضور پيدا كنند، انقلاب نهادينه مي‌شود و اگر نوجوانان نيز در صحنه باشند انقلاب پيروز خواهد شد.*حقوق بشر * 

حكم اعدام شهلا جاهد متوقف شد
دستور توقف اجراي حكم اعدام شهلا جاهد(متهم به قتل همسر ناصر محمدخاني) از سوي شعبه‌ي 15 تشخيص ديوان عالي كشور صادر شد.
عبدالصمد خرمشاهي با اعلام اين مطلب اظهار داشت: به دنبال اعتراض بنده به عنوان وكيل مدافع شهلا جاهد نسبت به دادنامه‌ي صادره از سوي شعبه‌ي 26 ديوان عالي كشور، اعتراض به شعبه‌ي 15 تشخيص ديوان عالي كشور ارجاع گرديده و اين شعبه با استناد به ماده‌ي 27 آيين نامه‌ي اصلاح قانون تشكيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب، دستور توقف اجراي حكم را صادر نموده و جهت رسيدگي به موضوع، اصل پرونده را از اجراي احكام مربوطه مطالبه كرده است.
اين وكيل دادگستري خاطرنشان كرد: در حال حاضر دستور توقف اجراي حكم موكلم از سوي شعبه‌ي 15 تشخيص ديوان عالي كشور صادر شده است، صرف نظر از اينكه اعتراض وارد است يا خير به لحاظ اينكه موضوع حكم قصاص است، دستور توقف اجراي حكم صادر شده است.
وي در پايان تصريح كرد: در صورتي كه اعتراض ما وارد باشد دادنامه نقض و پرونده به شعبه‌ هم‌عرض براي رسيدگي مجدد ارجاع خواهد شد و اگر اعتراض ما منطبق با موازين قانوني تشخيص داده نشود اعتراض رد شده و پرونده مجددا به اجراي احكام اعاده مي‌شود.
دبير كانون دفاع از حقوق كودكان در سنندج به اداره اطلاعات و اماكن انتظامى احضار شد
ساعت 9 صبح روز شنبه 17 بهمن مامورين ستاد خبرى و اماكن انتظامى از طريق تلفن اين موضوع را به دفتر كانون اطلاع داده ودر ساعت 12 حضورى به محل دفتر كانون در سنندج آمده و سراغ آقاى آزاد زمانى راگرفتند. مامورين از دفتر كانون خواستند كه بايد آزاد زمانى تا ساعت 4 بعداظهر به ستاد خبرى بيايند.
مامورين اماكن هم خواستند در اسرع وقت ايشان خود را به اماكن انتظامى معرفى كند.
خبر احضار آقاى آزاد زمانى از طرف نيروهاى امنيتى و انتظامى باعث نگرانى شديد مردم و اعضاى كانون شد. لازم به ذكر است كه "كانون دفاع از حقوق كودكان" يك نهاد غير دولتى مى باشد.
چهار نفر از بازداشت شدگان اخير قم به دادگاه انقلاب قم احضار شدند
فريد مدرسي؛ روزنامه نگار و وبلاگ‌‏نويس، مسعود رهبري؛ مسئول كميته اطلاع رسانی جبهه مشاركت قم، عباس كوشا؛ مسئول كميته آموزش جبهه مشاركت و حسين عبدالله‌‏پور؛ عضو شاخه جوانان جبهه مشاركت قم بايد يكشنبه هفته آينده در دادسرای انقلاب حاضر شده و به سوالات بازپرس پاسخ دهند.
مسعود رهبری با اعلام اين خبر، گفت: اين احضار پس از حضور در شعبه ده دادسرای انقلاب قم در روز گذشته بطور شفاهی به ما ابلاغ گرديد.
مسئول كميته اطلاع رسانی جبهه مشاركت قم ضمن ابراز حيرت از احضار خود و ديگر متهمين اين پرونده، گفت: با توجه به اينكه رييس قوه قضائيه دستور گرفتن پرونده وبلاگ نويسان از دادسرا را صادر كرده، احضار مجدد ما و برخورد دوگانه دستگاه قضايی مايه شگفتی و حيرت شد.
وی با بيان اينكه بين بازداشت شدگان قم و وبلاگ نويسان تهران عليرغم وجود برخی تفاوت‌‏ها، شباهت‌‏های غيرقابل انكاری وجود دارد، تصريح كرد: با توجه به اينكه رييس قوه قضائيه از وبلاگ نويسان خواسته در صورت احضار نيز در دادسرا حاضر نشوند، نمی دانيم از رأی و نظر كدام مرجع در اين زمينه پيروی كنيم؟
رهبری ضمن مثبت خواندن ديدار بازداشت شدگان قم با سردار قاليباف؛ فرمانده نيروی انتظامي، گفت: حاضريم برای رساندن پيام مظلوميت خود در هر زمان با رييس قوه قضائيه ديدار كنيم.
وی تصريح كرد: متأسفانه نه تنها از جريان ديدار وبلاگ نويسان با آيت‌‏الله شاهرودی بي‌‏اطلاع بوديم كه در مواردی اينچنين فعالان سياسی و روزنامه نگاران كه در خارج از تهران قرار دارند، به سرعت فراموش می شوند.
چهارصد فعال سياسي در نامه اي به رييس قوه قضائيه:احكام غير قانوني ممنوعيت خروج را لغو كنيد
چهارصد نفر از فعالان سياسي، فرهنگي و دانشگاهي كشور در نامه سرگشاده‌‏اي خطاب به هاشمي شاهرودي، رئيس قوه قضائيه، نسبت به صدور حكم ممنوع الخروج براي چند تن از شهروندان ايراني اعتراض كردند.
به گزارش خبرنگار "ايلنا"، نويسندگان نامه، صدور احكام ممنوع‌‏الخروج براي گروهي از فعالان حقوق بشر، سازمانهاي غيردولتي، حقوقدانان، روزنامه نگاران و رجال سياسي و فرهنگي را از سوي دادسراي عمومي و انقلاب تهران، برخلاف ضوابط و اصول حقوقي و قانوني دانسته‌‏اند.
در اين نامه با اشاره به اصولي از قانون اساسي كه بر اساس آن هيچ كس را نمي‌‏توان مجبور به اقامت در محلي كرد و اصل بر برائت افراد است، آمده است: افراد فوق‌‏الذكر بدون كوچكترين سابقه كيفري موثر از طرف مرجع مذكور، ممنوع الخروج گرديده‌‏اند و اين عمل خلاف در حالي اتفاق مي افتد كه اولاً، ايجاد وفاق ملي مورد تأكيد تمام مسوولان نظام بوده، ثانياً اين عمل به استناد ماده 570 قانون مجازات اسلامي جرم و قابل تعقيب كيفري است و ثالثاً به موجب بند 15 ماده واحده قانون احترام به آزادي‌‏هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي - مصوب ارديبهشت ماه83 - مسووليت تعيين هيأتي به منظور نظارت و حسن اجراي اين قانون به عهده رئيس قوه قضائيه است.
در ادامه نامه آمده است: اين وفاق ملي در شرايط سخت كنوني گرچه امري ضروري و اجتناب‌‏ناپذير است ولي اين امر بدون تعقيب و مجازات ناقضين حقوق بشر و قانون اساسي و متجاوزين به حقوق مردم و سالم سازي دستگاه قضايي در عمل امكان پذير نيست.
امضاكنندگان نامه در پايان ابراز اميدواري كرده‌‏اند كه با اصلاح دستگاه قضايي و لغو دستور خلاف قانون ممنوعيت خروج، راه براي اجراي قانون، تحقق همبستگي ملي، آسايش مردم و مقابله موثر و مردمي با تهديدهاي خارجي فراهم گردد.

*و... 

جدائی الیاس حضرتی از حزب همبستگی
الياس حضرتي درباره‌ علت جداشدنش از حزب همبستگي گفت:« به‌خاطر اختلاف سليقه از اين حزب جدا شدم، چون احساس كردم ادامه همكاري من با اين دوستان نمي‌تواند مفيد باشد؛ لذا از آنها در حزب همبستگي خداحافظي كردم.»
مديرمسوول روزنامه اعتماد با بيان اين مطلب افزود: «فعلا نمي‌خواهم در مورد دلايل اين كار صحبت كنم. اگر لازم باشد، در آينده به‌صورت مفصل دلايل آن را توضيح خواهم داد.»
رويترز: سناتورهاي آمريكا جلسه بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران را آغاز كرده‌‏اند
خبرگزاري رويترز گزارش داد: سناتورهاي آمريكا جلسه بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران را آغاز كرده‌‏اند.
سناتور "پت رابرتز" رئيس كميته اطلاعات مجلس سناي آمريكا گفت: هدف از بازبيني اطلاعات آمريكا در خصوص ايران اين است كه هر گونه ضعفي در اطلاعات آمريكا در خصوص ايران براي سياست‌‏گذاران روشن شود و نيز آژانس‌‏هاي جاسوسي آمريكا منابع كافي براي پركردن شكاف در جمع‌‏آوري اطلاعات در مورد ايران را در دست داشته باشند.
سناتور "جان راكفلر" يكي از دموكرات‌‏هاي بلند پايه كميته اطلاعاتي مجلس سنا نيز در بيانيه‌‏اي گفت: يكي از درس‌‏هايي كه از عراق گرفتيم اين بود كه تمام اطلاعات را در ظاهر امر ارزشمند ندانيم و سوالات زيادي در ابتداي كار مطرح كنيم و نه در پايان.
رابرتز گفت: جلسه بازبيني در پشت درهاي بسته انجام مي‌‏شود و اين اقدام در مراحل اوليه خود قرار دارد.
در بخش ديگري از اين گزارش به نقل از كميته اطلاعاتي سنا آمده است: اين جلسه تحقيقاتي رسمي نيست و قرار نيست يافته‌‏هاي اين جلسه به طور عمومي مطرح شود.
بوستون‌‏گلاب به نقل از ديپلمات ها : ايران با بازرسي مجدد از پارچين موافقت كرد
روزنامه بوستون‌‏گلاب به نقل از ديپلمات‌‏هايي كه به نام آنها اشاره نكرده است، گفت: ايران با بازرسي آژانس بين‌‏المللي انرژي اتمي از مجتمع نظامي پارچين موافقت كرد.
اين ديپلمات‌‏ها كه خواستند نام‌‏شان فاش نشود، گفتند: هيچ تاريخي براي بازرسي تعيين نشده اما يكي از آنها گفت: احتمالاً اين بازرسي پيش از نشست شوراي حكام آژانس بين‌‏المللي انرژي اتمي در 28 فوريه انجام مي‌‏شود.
يك ديپلمات گفت: ايران 10 روز پيش موافقت خود را اعلام كرد.يكي از اين ديپلمات‌‏ها ندعي شد: اينكه آژانس خواستار دسترسي مجدد به ساير قسمت‌‏هاي سايت پارچين شده نشان‌‏دهنده اين است كه سؤالاتي در مورد ماهيت فعاليت‌‏هاي انجام‌‏شده در پارچين باقي مانده است.
مدير بخش مطالعات آمريکاي و کاناداي ريانووستي :مطمئناً در تغيير حكومت ايران به‌‏آمريكا كمك نخواهيم كرد
مدير بخش مطالعات آمريكا و كاناداي خبرگزاري ريانووستي، گفت: اگر بحث تغيير حكومت‌‏هاي ايران و كره‌‏شمالي در مذاكرات رؤساي‌‏جمهور روسيه و آمريكا مطرح شود مسكو با واشينگتن همكاري نخواهد كرد.
"سرگي روگوف" در كنفرانس خبري در خبرگزاري ريانووستي گفت: نشست رؤساي‌‏جمهور روسيه و آمريكا ممكن است باعث تحكيم روابط و يا منجر به سردي روابط شود.
وي معتقد است كه مسأله ايران و كره‌‏شمالي در ميان مسائل بين‌‏المللي مورد بحث در برنامه بوش و پوتين قرار دارد.
روگوف افزود: اگر در مذاكرات، مسأله رژيم‌‏هايي كه به‌‏دنبال گسترش تسليحات هسته‌‏اي هستند مطرح شود روسيه در اين زمينه همكاري نزديك خواهد داشت.
وي تأكيد كرد: اما اگر منظور آمريكا، تغيير رژيم ايران و كره‌‏شمالي باشد مطمئن هستم ما به آمريكايي‌‏ها كمك نخواهيم كرد.
مردم تركيه خواهان عدم همكاري دولت تركيه با واشنگتن در طرح‌‏هاي آمريكا عليه ايران شدند
شمار زيادي از مردم تركيه در اعتراض به سفر" كوندوليزا رايس"، وزير امور خارجه آمريكا با تظاهرات در برابر سفارت اين كشور در شهر آنكارا خواستار عدم همكاري دولت تركيه با واشنگتن در طرح هاي آمريكا عليه ايران شدند.
به گزارش پايگاه اينترنتي روزنامه البيان، چاپ امارات متحده عربي روز يكشنبه با اعلام اين مطلب افزود: اين تظاهرات از ميدان يوكسال در مركز آنكارا به سمت سفارت خانه آمريكا برگزار شد و تظاهركنندگان با سر دادن شعارهايي خواهان عدم همكاري دولت تركيه با آمريكا در طرح هاي اين كشور عليه ايران و خروج آمريكا از عراق و خاورميانه شدند.
برپايه اين گزارش، در اين تظاهرات نمايندگان احزاب چپ‌‏گرا و راست‌‏گراي تركيه، سنديكاهاي كارگري و سازمان هاي غير نظامي شركت داشتند.
كوندوليزا رايس شنبه شب در جريان سفر دوره اي يك هفته اي خود به اروپا و خاورميانه وارد تركيه شد و قرار است در آنكارا با مقامات تركيه ديدار و گفت و گو كند.
وي پيش از اين با سفر به انلگيس آلمان و لهستان با مقامات اين كشور ما ديدار و گفت و گو كرد.*مجلس رهبری * 

راه یافته تهران: كنوانسيون رفع تبعيض از زنان پايه‌ اضمحلال خانواده است
راه یافته تهران گفت با اشاره به اين مطلب كه كنوانسيون رفع تبعيض از زنان پايه‌ اضمحلال خانواده است، گفت: «طرح تسهيل ازدواج جوانان كه از سوي خود من در مجلس مطرح شده، در همين راستا حق تاهل را براي دختر و پسر طرح كرده است راه یافته تهران افزود: «پروژه جهاني‌سازي در ايران پديده‌اي به نام شيرين عبادي خلق كرد كه مظهر يك زن مسلمان، نوانديش، حق‌گرا و مدرن است ولي ما نبايد فريب اين سناريوهاي از پيش تعيين شده را بخوريم.»
افروغ در پايان اظهار داشت: «بعد از انتخابات شوراها و مجلس هفتم، هوشيار باشيد تا كسي را انتخاب نكنيد كه فرصت به دست آمده را از دستمان خارج كند.»
عماد افروغ پس از پايان سخنانش در جمع خبرنگاران درباره طرح لباس ملي اظهار داشت: «ما مي‌خواهيم مد ايراني متناسب با آرمانها و نشانه‌هاي ايراني عرضه كنيم كه حد شرعي و فرهنگي حجاب را نيز در بر داشته باشد، چرا كه پوشش جزو تاريخ ماست و ما بايد هويت ايراني خود را كه با دين پيوند خورده احيا كنيم.»
تخریب دولت توسط یک راه یافته
راه یافته تهران در ادامه در پاسخ به پرسشي مبني بر چگونگي انتخاب اعضاي هيات دولت در صورت موفقيت در انتخابات گفت: حساس‌ترين كار رييس‌جمهور، چگونگي آرايش كابينه است. اگر افرادي كه كابينه را تشكيل مي‌دهند دانش و تخصص مناسب را داشته باشند، تلاش‌هاي آن‌ها در جهت منافع گروهي خاص قرار نخواهد گرفت، در اين صورت اين كابينه، كابينه‌اي قوي و نيرومند خواهد بود.
وي در پاسخ به سوالي در خصوص اين كه براي قشر فرهنگي چه برنامه‌اي داريد، گفت: بنده سعي خواهم كرد، وزيراني انتخاب كنم كه نگاه غلط نداشته باشند، كسي كه معلم را خرج‌تراش مي‌داند و نه آدم‌ساز، اين آدم وجودش در دولت سم است. در اين راستا مجلس هفتم سعي كرد قدم‌هايي هرچند كوچك بردارد، اما در اين راه با دولتي روبه‌روست كه ماه‌هاي آخر خدمتش را طي مي‌كند، لذا نتوانست اقدامات اساسي انجام دهد.
توكلي افزود: اكثر نمايندگان با ادامه‌ي كار وزير آموزش و پرورش موافق نبودند، اما برداشت من از نامه رهبري اين است كه با همين‌ها تا مي‌توانيد راه بياييد.
یک راه یافته ‏: ملت ايران به راحتي اظهارنظر مي‌‏كنند اینها آزادی نیست !
يك عضو فراكسيون اكثريت مجلس آبادگر با تاكيد بر آزادي‌‏هاي سياسي، اجتماعي موجود در ايران گفت: ملت ايران به اراده خود رئيس‌‏جمهوري انتخاب مي‌‏كنند، مجلسي را شكل مي‌‏دهند و مجلس ديگري را جايگزين مي‌‏كنند و در كشورشان مطبوعات به راحتي اظهارنظر مي‌‏كنند و سياست‌‏ها را به نقد مي‌‏كشند. اينها آزادي نيست؟
راه یافته تهران در مجلس آبادگر درخصوص وعده‌‏هاي آمريكا به ايران مبني بر آزادي گفت: سخن از آزادي در ايران، آزادي به قرائت ليبراليسم سياسي و اجتماعي است. برگزاري انتخابات آزاد و انتخاب رئيس‌‏جمهوري و نمايندگان مجلس و آزادي بيان در كشور و صدها آزادي ديگر نشان از وجود بالاترين آزادي هاي سياسي، اجتماعي در ايران است.
مصباحي مقدم تاكيد كرد: ما هم آزادي سياسي و هم دموكراسي داريم، دولت آمريكا بايد بداند ملت ما آزادي خود را مي‌‏خواهد نه به عنوان هديه اجباري و امري تحميلي كه از خارج به آن اعمال شود، براي ملت ايران ننگ است كه بخواهد آزادي خود را با زورگويان بدست آورد.


This page is powered by Blogger. Isn't yours?